UrodaFakty i mity na temat wiotczenia skóry twarzy

Fakty i mity na temat wiotczenia skóry twarzy

Fakty i mity na temat wiotczenia skóry twarzy

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale dla stanu skóry jego upływ jest niestety bezlitosny.

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale dla stanu skóry jego upływ jest niestety bezlitosny. Wraz z wiekiem na twarzy przybywa zmarszczek, a skóra staje się z mało sprężysta.

Przyczyn takiego stanu rzeczy wypatruje się jednak nie tam, gdzie trzeba. Nawyki, które przyspieszają pojawianie się zmarszczek nie zawsze powodują wiotczenie skóry. O wiele groźniejsze w tej kwestii jest zaniedbywanie pielęgnacji.

Oto kilka faktów i mitów na temat wiotczenia skóry i wskazówki dla kobiet, które starają się je maksymalnie opóźnić.

MM/MO/WP Kobieta

1 / 5

Ćwiczenia mogą zmniejszyć wiotczenie skóry

Obraz
© mat. prasowy

Prawda. Facefitness jest kuszącą alternatywą dla botoksu, ale mimo skuteczności nie można się po nim spodziewać nie wiadomo jakich efektów.

Regularne ćwiczenia, podjęte w odpowiednim czasie, pomagają spłycić kurze łapki i zmniejszyć worki pod oczami. Wzmocnienie mięśni twarzy nie jest jednak porównywalne do zabiegów medycyny estetycznej - proces starzenia się skóry jedynie spowalnia, ale go nie zatrzymuje.

2 / 5

Spanie na brzuchu powoduje wiotczenie skóry

Obraz
© mat. prasowy

Mit. Pozycja podczas snu nie powoduje wiotczenia skóry, ale może prowadzić do drobnych zmarszczek. Ryzyko ich pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem, kiedy skóra traci swoją elastyczność i zdolność do szybkiej regeneracji.

Najlepszym sposobem jest oczywiście zasypianie na plecach, ale jeżeli sprawia ono komuś trudność, może pomyśleć o satynowych lub jedwabnych poszewkach na poduszki, które minimalizują ryzyko powstawania odciśnięć.

3 / 5

Utrata masy ciała przyspiesza wiotczenie skóry

Obraz

Prawda. Skóra wraz ze wzrostem wagi rozciąga się, ale i nie kurczy się, kiedy kilogramów nam ubywa. Kiedy jest się młodym, jest duża szansa, że skóra dojdzie do siebie.

Z każdym rokiem traci jednak na sprężystości. Wówczas odchudzanie może skutkować bardziej widocznymi workami pod oczami i zwiotczałą skórą w okolicach szczęki. Skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się wtedy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz przeciwzmarszczkowe retinoidy

4 / 5

Kosmetyki pomagają w walce z wiotczeniem skóry

Obraz
© mat. prasowy

Prawda. Wybrane produkty mogą spowolnić nie tylko pojawianie się zmarszczek, ale i wiotczenie skóry twarzy.

Służą temu kosmetyki do stosowania punktowego, przede wszystkim preparaty z retinolem, które pobudzają produkcję kolagenu oraz serum z witaminą C, które przywracają skórze elastyczność. W walce z oznakami starzenia się skóry pomocny jest także Pycnogenol - silny przeciwutleniacz otrzymywany z wyciągu z kory francuskiej sosny śródziemnomorskiej.

5 / 5

Bieganie przyczynia się do wiotczenia skóry

Obraz
© mat. prasowy

Mit. Skóra twarzy wiotczeje z dwóch powodów: utraty kolagenu, który nadaje skórze elastyczności i sprężystości oraz utraty tkanki tłuszczowej. Uszkodzenie kolagenu wskutek uprawiania joggingu jest bardzo mało prawdopodobne.

MM/MO/WP Kobieta

Bardziej ryzykowne jest za to ćwiczenie na zewnątrz bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Promieniowanie UV niszczy włókna kolagenu, tak latem, jak i zimą.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)