Trwa ładowanie...
duwn932

Filmy romantyczne o miłości

Miłość filmowa ma wiele twarzy – komediową, dramatyczną, sensualną. W zależności od tego, w jakim jesteśmy nastroju, sięgniemy po inny gatunek. Jednak jak wybrać odpowiedni tytuł, który zapewni nam rozrywkę lub doprowadzi nas do łez? Przygotowaliśmy kilka wartych uwagi filmów romantycznych o miłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Bridget Jones ze znanej komedii romantycznej utożsamia się wiele kobiet
Z Bridget Jones ze znanej komedii romantycznej utożsamia się wiele kobiet (Materiały prasowe)
duwn932

Komediowe filmy romantyczne o miłości

Choć wydawałoby się, że uśmiech łatwo wywołać, to komedia nie jest wdzięcznym gatunkiem do nakręcenia. Na naszej liście znajdują się jednak perełki, które olśniewają za każdym razem, gdy włączamy wybrany film. Wśród klasycznych tytułów nie sposób nie wspomnieć o komediach romantycznych z Audrey Hepburn czy Marylin Monroe, które nadal zajmują wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych aktorek.

Na wyróżnienie zasługują także współczesne komedie romantyczne. Do klasycznych filmowych romansów z pewnością zaliczymy "Dziennik Bridget Jones" (2001). Opowieść o wciąż wpadającej kłopoty 32-latce pokochało wielu widzów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co takiego fascynującego jest w tej opowieści, że doczekała się trzech części? Z pewnością humor, zwroty akcji, dobrze nakreśleni bohaterowie oraz dwóch przystojniaków w jednym filmie – Hugh Grant i Colin Firth.

duwn932

Dramatyczne filmy romantyczne o miłości

Dramatyczne oblicze miłości nie musi być pokazane tylko i wyłącznie w obliczu choroby. Coraz więcej widzów zyskują nieoczywiste dramaty o miłości, w których dwoje bohaterów pomimo łączącego ich uczucia, nie potrafi być ze sobą. Tak właśnie jest w filmie romantycznym "Samotność liczb pierwszych" (2010). Choć widzimy powoli rozwijającą się miłość na ekranie, to postaciom ciężko jest przejść pewną niewidzialną barierę, która sprawia, że znajdują się w komfortowej strefie. Czy jednak ten komfort nie jest pozorny?

Polecamy wam także film "Okna" (2003). Giovanna jest żoną i matką, jednak tęskni za innym życiem. Jej los splata się z wątkiem starszego pana, Davide Veroli. Co może wyniknąć z tej relacji? Czy w życiu Giovanny nastąpią tak upragnione przez bohaterkę zmiany? Ten film romantyczny skłania nas do refleksji. Jest pięknie wyważonym studium o miłości, fascynacji i zaangażowaniu, dlatego to świetny wybór na wieczorny seans.

duwn932

Sensualne filmy romantyczne o miłości

A może macie ochotę na sensualną odsłonę miłości filmowej? W tym duchu polecamy wam filmową trylogię o uczuciu łączącym Anastasię Steele i Christiana Greya. "50 twarzy Greya" to współczesna bajka o Kopciuszku, który poznaje księcia w postaci przystojnego milionera. Jednak choć ze strony niewinnej Anastasii uczucie jest czyste, to przeszłość Christiana komplikuje fabułę filmowego romansu, w którym znajdziemy poza klasycznym love story odrobinę pikanterii.

*"50 twarzy Greya" i inne romantyczne filmy znajdziesz już teraz na WP radarOkazji. *

duwn932

Ten film romantyczny nie jest jedynym, który odsłania sensualne oblicze miłości. Nasza kolejna propozycja również powstała na bazie książki. "Szkarłatna litera" z 1995 roku została umiejscowiona w XVII-wiecznej Ameryce. Romans zamężnej Hester z przystojnym pastorem jest jedynie zalążkiem do opowiedzenia dramatycznej historii. Demi Moore i Gary Oldman stworzyli ciekawy duet, który sprawia, że od tego filmu o miłości nie można oderwać wzroku.

duwn932

Podziel się opinią

Share
duwn932
duwn932