Trwa ładowanie...

Filmy romantyczne z przystojnymi aktorami

Filmy romantyczne z przystojnymi aktorami przyciągają przed ekran wiele kobiet. Tajemnicze kuszenie nie dotyczy tylko stricte ładnych twarzy oraz sylwetki, ale również charyzmy. Opierając się na tej zasadzie, stworzyliśmy ranking przystojniaków, których role filmowe zapadły nam głęboko w pamięć.

Share
Filmy romantyczne z przystojnymi aktorami
Źródło: East News, fot: Gotcha Images / Splash News
d3r2n7i

Filmy romantyczne z Ryanem Goslingiem

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia jest Ryan Gosling, którego możemy oglądać w różnych dramatycznych rolach, także w filmowych romansach. W pamięci wielu osób zapisał się jednak jako odtwórca roli młodego Noah Calhouna w ekranizacji książki Nicholasa Sparksa "Pamiętnik" (2004). Melancholijna opowieść o miłościmiłości dwojga ludzi wciąż wzbudza wiele emocji, a scena pocałunku na moście w deszczu Ryana Goslinga i Rachel McAdams jest uznawana za kultową.

Ryan Gosling zagrał również w komedii miłosnej "Kocha, lubi, szanuje" (2011), w której możemy podziwiać jego zbudowaną klatkę piersiową. Duet Ryan Gosling-Emma Stone spodobał się nie tylko widzom, ale również filmowcom, szczególnie reżyserowi Damienowi Chazelle, który obsadził dwójkę aktorów w nominowanym do Oscara musicalu "La la land" (2016).

Jeśli jednak widzieliście te filmy romantyczne, polecamy wam dramaty o miłości "Blue Valentine" (2010), "Wszystko, co dobre" (2010) oraz "Miłość Larsa" (2007) o uczuciu głównego bohatera do dmuchanej lalki.

Filmy romantyczne z Keanu Reevesem

Choć Keanu Reeves znany jest głównie jako odtwórca roli Neo z kultowego Matrixa, to na uwagę zasługują jego role w klasycznych melodramatach. "Spacer w chmurach" (1995) to osadzony w pięknej scenerii dramat o miłości komiwojażera Paula, który w pociągu poznaje ciężarną Annę. Dziewczyna boi się wrócić do domu, ponieważ jest samotną matką. Paul postanawia pomóc Annie, udając jej partnera, choć sam ma żonę. Czy intryga się powiedzie?

d3r2n7i

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu o miłości z Keanu Reevesem. "Słodki listopad" z 2001 roku to klasyczny melodramat o młodym nowojorskim biznesmenie, który na swojej drodze spotyka Sarę co miesiąc zmieniająca partnera.

A może ujmie was "Dom nad jeziorem" (2005) – melodramat z elementami fantasy o miłości ludzi, którzy znają się jedynie z listów?

Filmy romantyczne z Matthew McConaughey'em

Zanim Matthew McConaughey przeszedł metamorfozę z blondwłosego przystojniaka w aktora dramatycznego, który ujął publiczność, grając w serialu "True detective" (2014) oraz w filmie "Interstellar" (2014), mogliśmy go podziwiać w kilku komediach romantycznych m.in. "Powiedz tak" (2001), "Nie wszystko złoto, co się świeci" (2008) czy "Duchy moich byłych" (2009).

d3r2n7i

W rankingu komedii romantycznych wysokie miejsce zajmuje również zabawny film "Jak stracić chłopaka w 10 dni" (2003), w którym dwoje głównych bohaterów (Andie i Ben) mają zupełnie inne oczekiwania co do ich relacji.

Filmy romantyczne z Heathem Ledgerem

Słynny odtwórca roli Jokera, Heath Ledger, zagrał w dwóch romantycznych filmach, które zasługują na wyróżnienie. W "Zakochanej złośnicy" z 1999 roku stworzył niezapomniany duet z Julią Stiles. Zbuntowany chłopak, o którego przeszłości krążą w szkole legendy, poznaje pewną siebie Kat. Ich filmowy romans uwiódł wielu fanów komedii romantycznych.

Przystojny aktor zagrał również Giacomo Casanovę w 2005 roku. Piękne kostiumy, urokliwa Wenecja i świetna gra aktorska tworzą niezwykłą kompozycję, która na pewno umili wieczór w towarzystwie ukochanego lub przyjaciół.

Filmy romantyczne z Johnnym Deppem

Nasz ranking romansów z przystojnymi aktorami zamykają dwa filmy, w których zagrał Johnny Depp. Pierwszym z nich jest "Edward Nożycoręki" (1990) będący postmodernistyczną baśnią o samotności, poszukiwaniu miłości i przyjaźni. Czy chłopak-cyborg odnajdzie się we współczesnym świecie nastawionym na konsumpcjonizm?

Wybraliśmy dla was również film romantyczny "Czekolada" (2000). Obraz podobnie jak poprzedni przypomina baśń. Tutaj jednak elementem spajającym wątki jest słodka czekolada, którą Juliette Binoche nie tylko kusi mieszkańców miasteczka, ale również żeglarza Roux.

d3r2n7i

Podziel się opinią

Share
d3r2n7i
d3r2n7i