UrodaFrezarka do paznokci - wybierz najlepszą!

Frezarka do paznokci - wybierz najlepszą!

Frezarka do paznokci - wybierz najlepszą!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Agnieszka Krasa

18.06.2018 10:55, aktual.: 19.10.2018 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Frezarka do paznokci ułatwi zrobienie manicure i pedicure zarówno w domu, jak i w salonie. Jej sporą zaletą jest wygoda robienia zabiegów na paznokcie na sucho, bez konieczności ich wcześniejszego namaczania.

Frezarka do paznokci – do czego służy frezarka?

Frezarka kosmetyczna jest elektrycznym urządzeniem zdecydowaniem dla każdego. Nadaje się do użytku profesjonalnego oraz jako frezarka domowa do samodzielnego zadbania o dłonie i stopy. Wielofunkcyjne frezarki do paznokci przede wszystkim skrócą paznokcie, nawet te sztuczne (żelowe czy też akrylowe) oraz bardzo twarde. Są świetne do nadania kształtu płytce paznokcia oraz do skutecznego usunięcia skórek czy wszelkiego rodzaju odcisków na palcach. Frezarka poradzi sobie z pozbyciem się resztek lakieru do paznokci, żelu, szybko wypoleruje płytkę z akrylem, ułatwi zrobienie klasycznego frencz manicure dzięki zrobieniu rowka, a także sprawdzi się przy zdobieniach paznokci, gdzie przydatne są wgłębienia na akcesoria dekoracyjne. Przy pomocy frezarki do paznokci uda się również do znacznie prędszego zdjęcia z paznokci manicure hybrydowego.

Frezarki oraz inne akcesoria do manicure i pedicure to tylko niektóre produkty z bogatej bazy WP radarOkazji.

Frezy we frezarce do paznokci

Frezarki do paznokci wyposażone są we frezy, czyli w specjalne nakładki z różnymi końcówkami, warunkujące właściwe działanie urządzeń. Na początek dobre będą frezy piaskowe, a najlepsze i najtrwalsze spośród nakładek to te stalowe ze specjalnym kruszywem diamentowo-szafirowym. Dobra frezarka dysponuje na ogół sześcioma rodzajami frezów i taką samą liczbą nakładek ściernych. Wyróżniamy kilka rodzajów frezów, a szczególną uwagę warto zwrócić na frez mandrel do umocowania w zasadzie każdej nakładki ściernej, umożliwiający pozbycie się zrogowaciałego naskórka na stopach czy zmatowienie płytki paznokcia. Podobne działanie ma frez stożek, także do usuwania skórek przy paznokciach. Z cylindra skorzystajmy do skrócenia i opiłowania paznokci, igła będzie narzędziem bardzo precyzyjnym do stylizacji (świetna do ozdób i robienia dziurek w paznokciach), a wrzeciono natomiast dobrze zmatowi płytkę i ułatwi pozbycie się z niej pozostałości akrylu.

Frezarka – jak wybrać właściwą?

Frezarki do paznokci dostępne są na rynku nawet od 30 zł, ale w sklepach internetowych bądź stacjonarnych z akcesoriami i przyrządami do paznokci napotkamy również frezarki za ok. 1000 zł. Popularna frezarka do domowego użytku nie jest aż takim dużym wydatkiem – koszt zakupu takiego urządzenia elektrycznego dobrej jakości to mniej więcej 200 zł.

Wybór najlepszej frezarki do paznokci ułatwiają oczywiście jej cechy. Dobrym pomysłem jest wzięcie frezarki do ręki w sklepie, jeszcze przed jej zakupem, żeby móc samodzielnie ocenić to, jak leży w dłoni, czy jest wygodna, a głowica niezbyt ciężka. Dodatkowo kabel powinien być długi i lekki, a pedał nożny ułatwi pracę i płynną regulację obrotów. Moc i ilość obrotów na minutę we frezarce musi być jak najwyższa, a głośność minimalna, dzięki czemu użyjemy urządzenia nawet nocą przy śpiących w mieszkaniu domownikach. Przyda się także pochłaniacz pyłu, podstawowy element wyposażenia droższych spośród frezarek, typowych dla sprzętu spotykanego na co dzień w salonach kosmetycznych. Zanieczyszczenia są natychmiast usuwane, aby nikt nie musiał wdychać potencjalnie szkodliwych substancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także