Trwa ładowanie...
d371bxc

Łatwe wzory na paznokcie krok po kroku

Łatwe, a zarazem bardzo kobiece i fantazyjne wzory na paznokcie da się stworzyć samodzielnie. Do najmodniejszych motywów należą pióra i kwiaty. Do łask powraca także manicure księżycowy, czyli odwrócony french, który został stworzony przez projektanta Christiana Diora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łatwe wzory na paznokcie można stworzyć przy użyciu samych lakierów lub pomóc sobie rozmaitymi akcesoriami do manicure'u
Łatwe wzory na paznokcie można stworzyć przy użyciu samych lakierów lub pomóc sobie rozmaitymi akcesoriami do manicure'u (pexels.com)
d371bxc

Łatwe wzorki na paznokcie dla początkujących

Żeby zrobić efektowny manicure z wzorkami, wcale nie trzeba mieć ponadprzeciętnych umiejętności. Początkujące dziewczyny mogą zaopatrzyć się w akcesoria do zdobienia paznokci, które ułatwiają pracę z lakierami (sondę, blaszkę do stempelków, rapidograf), albo wykorzystać to, co mają w domu – wykałaczki, szpilki z okrągłą końcówką, cienki pędzelek, wsuwki do włosów, kredki. Łatwe wzory na paznokcie powstają w kilkanaście minut – trzeba tylko mieć pomysł i pewną rękę. Nie wszystko udaje się od razu, warto więc przed rozpoczęciem pracy przygotować sobie zmywacz bez acetonu, wacik i patyczek do uszu, który pozwoli precyzyjnie wytrzeć nadmiar lakieru.

Lakiery do paznokci i inne niezbędne kosmetyki i akcesoria dostępne są na WP radarOkazji.

d371bxc

Do najprostszych wzorów na paznokcie należą kropki, kwiatki, serca, psie łapki i kratki. Róże da się zrobić przez nałożenie na siebie dwóch kropelek lakieru o kontrastujących barwach (np. czerwonego i białego) i wymieszanie emalii dwoma lub trzeba okrężnymi ruchami wykałaczką. Potem wystarczy dorysować cienkimi pędzelkami listki i można chwalić się piękną kwiatową kompozycją.

Malowanie paznokci we wzorki krok po kroku

Aby zrobić trwały i ładny manicure, oprócz kolorowych lakierów trzeba mieć bazę, utwardzacz i top. Dobrze jest też przygotować płytkę paznokcia – spiłować ją papierowym pilniczkiem, odtłuścić zmywaczem i odsunąć skórki. Przy wykonywaniu wzorów na pazurkach hybrydowych warto zaopatrzyć się również w bazę.

  • Manicure z naklejanym piórkiem

Łatwe wzory na paznokcie można otrzymać dzięki gotowym naklejkom, które są dostępne w sklepach z akcesoriami do manicure'u. Wystarczy postępować według następujących kroków:
1. Wyciąć motywy z szablonu.
2. Wrzucić naklejki do naczynia wypełnionego zimną wodą.
3. Palcami oddzielać każdą naklejkę od papieru.
4. Delikatnie układać naklejki za pomocą pęsety na pomalowanych wcześniej paznokciach.
5. Zabezpieczyć wzorki lakierem bezbarwnym lub topem.

Łatwe wzory na paznokcie w postaci lekkich piórek da się uzyskać dzięki naklejkom Youtube.com
Łatwe wzory na paznokcie w postaci lekkich piórek da się uzyskać dzięki naklejkom
  • Manicure z motywem kwiatowym

Robienie wzorków na paznokciach ułatwiają także stemple, które można kupić w zestawie zawierającym płytkę prostokątną z wytłoczonymi motywami ozdobnymi i blaszkę do zbierania nadmiaru emalii. Aby wykonać manicure przy ich użyciu, trzeba:
1. Pomalować paznokcie wybranymi kolorami lakieru (najlepiej nałożyć dwie warstwy i poczekać, aż dobrze wyschną) oraz top coatem.
2. Wypełnić płytkę kontrastującym kolorem lakieru, a zaraz później przejechać po niej blaszką.
3. Mocno przycisnąć do płytki stempel i sprawdzić, czy wzorek dokładnie się odbił.
4. Jeśli wzór się odbił, przenieść go na paznokieć, jeśli nie – dokładnie wyczyścić wszystkie akcesoria zmywaczem i od nowa wypełnić płytkę lakierem.
5. Nałożyć kolejną warstwę topu, a zabrudzenia usunąć za pomocą małego pędzelka nasączonego zmywaczem.

Łatwe wzory na paznokcie można zrobić dzięki stemplom Youtube.com
Łatwe wzory na paznokcie można zrobić dzięki stemplom
  • Manicure księżycowy

Manicure księżycowy należy do najłatwiejszych, a zarazem najbardziej efektownych. Optycznie wydłuża paznokcie, dzięki czemu palce wydają się szczuplejsze. Aby go zrobić, trzeba:
1. Położyć na paznokcie dwie warstwy lakieru bazowego, czyli tego, którym ma być pokryty wzorek w kształcie księżyca.
2. Poczekać, aż lakier zaschnie a następnie przyłożyć do niego równe półkola wycięte z papieru.
3. Pomalować paznokcie drugim kolorem.
4. Nałożyć warstwę bezbarwnej emalii.

Do zrobienia łatwych wzorów na paznokcie wystarczy użyć dwóch kolorów lakieru Youtube.com
Do zrobienia łatwych wzorów na paznokcie wystarczy użyć dwóch kolorów lakieru
d371bxc

Podziel się opinią

Share

d371bxc

d371bxc