Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcje Wielkopolski

Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcje Wielkopolski

Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcje Wielkopolski
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | asife
28.01.2019 08:03, aktualizacja: 06.02.2019 09:46

Nic nie zacieśnia więzi rodzinnych jak wspólne spędzanie czasu. Weekend z dzieckiem w Wielkopolsce to świetna opcja dla mieszkańców tego regionu, ale i przyjezdnych, którzy nigdy tu nie byli. A jest co zwiedzać i czego doświadczyć.

Gdzie na weekend z dzieckiem – atrakcje Poznania

Poznań to piękne miasto o bogatej historii i ogromnym znaczeniu dla dziejów Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku odwiedza je tysiące turystów. Nie brakuje tam również atrakcji dla dzieci, które wypełnią wspólny rodzinny weekend.

Jedną z nich jest Zoolandia, czyli Nowe Zoo w Poznaniu. Dzieciaki spotkają tam nie tylko niesamowite zwierzęta z całego świata, ale również wezmą udział w warsztatach i animacjach. Poza tym ogród zoologiczny oferuje najmłodszym nie lada rozrywkę w postaci parku linowego. Poziom trudności tras dostosowany jest do grup wiekowych dzieci, dlatego rodzice bez obaw mogą zabrać tam swoje pociechy i świetnie się z nimi bawić.

Na weekend z dzieckiem w Poznaniu można zaplanować również wizytę na Malcie, czyli poznańskiej wyspie. Znajduje się tam Palmiarnia z ponad tysiącem gatunków egzotycznych roślin z całego świata. Na Jeziorze Maltańskim uprawiać można z kolei sporty wodne, a to z pewnością spodoba się najmłodszym. W zimowy weekend w Poznaniu na rodziny czeka Malta Ski, czyli miejsce, w którym narty grają pierwsze skrzypce.

Kolejna propozycja na weekendowy wypad z dzieckiem do Poznania dotyczy małych i dużych łasuchów. Chodzi bowiem o Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie można wziąć udział w projekcji przedstawiającej proces przygotowywania regionalnego rogala, a także krótkim lektoracie gwary poznańskiej.

Weekend z dzieckiem w Wielkopolsce – Gniezno i inne

Jak już zostało wspomniane, Wielkopolska to bardzo ważny dla Polski region. To w końcu tu była jej pierwsza stolica, Gniezno. Dlatego rodzinna weekendowa wizyta w tym regionie to doskonały pretekst, aby sięgnąć w głąb historii.

Warte zobaczenia będzie samo Gniezno i znajdujące się w nim Muzeum Początków Państwa Polskiego. Miejsce to jest przygotowane tak, aby lekcje wyniosły nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Podobne atrakcje czekają na odwiedzających w Parku Dzieje. Podczas weekendu z dzieckiem, tak ono, jak i jego rodzice mogą wziąć udział w warsztatach dawnego rzemiosła czy starodawnych zabawach albo zobaczyć modele średniowiecznych katapult.

Wycieczkę weekendową z dzieckiem do Wielkopolski wzbogacić można też o pobyt w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach, gdzie znajduje się kilkadziesiąt miniatur najważniejszych zabytków regiony czy w Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu.

Atrakcje Wielkopolski na weekend z dzieckiem

Rodzinny weekend w Wielkopolsce spędzić można ponadto w Aqualife Parku Wodnym we Wrześni. Są tam baseny, zjeżdżalnie i brodziki dla dzieci, a dla dorosłych sauny. Z kolei w Rodzinka Park Rozrywki w Skórzewie na dzieciaki czekają tory przeszkód pełne kulek, siatek i trampolin. Nieco spokojniejszą formą rozrywki na rodzinny weekend jest podróż w stylu retro ze stacji Środa Wielkopolska Miasto do stacji Zaniemyśl w ramach Średzkiej Kolei Powiatowej.