Trwa ładowanie...
d345a2q

Gdzie na weekend z dzieckiem? Dolny Śląsk zaprasza

Weekend z dziećmi na Dolnym Śląsku to szeroka oferta atrakcji dla najmłodszych. Coś dla siebie znajdą tutaj aktywne rodziny z dziećmi, miłośnicy zwierząt oraz parków rozrywki i niebanalnych miejsc zabaw. Dolnośląskie na weekend zaprasza już teraz!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Wrocławiu dzieci zachęcą imprezy na ulicach miasta
We Wrocławiu dzieci zachęcą imprezy na ulicach miasta (Materiały prasowe)
d345a2q

Ogrody i parki na weekend z dzieckiem na Dolnym Śląsku

Południe Dolnego Śląska stanowią pasma górskie, a na nizinach zachwycą nas bory oraz dolina Odry. Przede wszystkim w północno-zachodniej części województwa natrafimy na 930 km nizinnych szlaków pieszych dla turystów. Jeżeli należycie do aktywnych rodzin, dolnośląskie oferuje sporo możliwości spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Na kilkugodzinne wycieczki zapraszają chociażby:

 • Las Bukowy w Trzebnicy z kwitnącymi wiosną dywanami zawilców, ze stawami, z Kościółkiem Leśnym oraz Grotą Matki Boskiej z Lourdes.
 • Arboretum Leśne im. Stefana Białoboka w Stradomii koło Sycowa na Wzgórzach Trzebnickich ze skupiskami dziesiątek odmian rododendronów i azalii, z ogrodem skalnym, ze stawami z mostkami, a także z alpinarium z wodospadem.
 • Arboretum w Wojsławicach ze wspaniałymi widokami ze Wzgórza Czereśniowego, kolekcją roślin na 30 hektarach i 62 hektarami leśnych ścieżek. Dla pieszych turystów w tej filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowano trasy krótszą i dłuższą.
 • Park Krajobrazowy w Bukowcu w Kotlinie Jeleniogórskiej. Znajdziemy tutaj 100-hektarowy kompleks krajobrazowy ze Świątynią Ateny, z Kręgami Druidów, mauzoleum, panoramą Karkonoszy, widokiem na Śnieżkę oraz Śnieżne Kotły.
 • Książański Park Krajobrazowy nieopodal Wałbrzycha z górskim krajobrazem, skalnymi wąwozami, potokiem, trzema zamkami, angielskim ogrodem, rezerwatem jeziora Daisy, palmiarnią w Wałbrzychu.
 • Jezioro Bielawskie z drewnianym molo (230 m długości!), miejską plażą z drobnym piaskiem, basenem dla dzieci ze zjeżdżalnią oraz z wodnym placem zabaw, wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych, a także lekcjami nauki wakeboardingu czy też nart wodnych. Na tafli jeziora w Bielawie zobaczymy również windsurferów oraz żeglarzy.
Wikimedia Commons CC BY

Wakacje z dzieckiem – atrakcje ze zwierzętami na Dolnym Śląsku

Dzieciaki wprost uwielbiają zwierzęta. Aby im to umożliwić podczas rodzinnego weekendu w województwie dolnośląskim i bliskich okolicach, można odwiedzić następujące miejsca:

 • Ogród zoologiczny we Wrocławiu z unikatowym Afrykarium. 12 pawilonów tematycznych, pokazowe karmienia, przedstawiciele gatunków zagrożonych wyginięciem, przejażdżki na kucach na Ranczo kopytnych latem, sale edukacyjne – to wszystko dostępne jest po zakupie biletów.
 • Zoo Łączna (22 km od Wałbrzycha) ze 100 gatunkami zwierząt z całego świata, w tym sporą kolekcją gatunków kopytnych, bajecznie położone w malowniczych Sudetach. To okazja do oglądania czworonożnych i nie tylko poza hałaśliwym miastem, w otoczeniu natury, na wolnym powietrzu.
 • Papugarnia Kubuś&Endriu w Obornikach Śląskich, gdzie ptaki ogląda się nie w klatkach, a chodząc pomiędzy nimi. Co odważniejsze przysiadają na ramionach, dają się pogłaskać, przytulają się, ciekawsko zaglądają do plecaków.
 • Zoo Dvur Kralove w Czechach, oddalone od Wrocławia o 150 km. Obiekt zapewnia rzadką w tej części kontynentu możliwość uczestniczenia w afrykańskim safari. A najmłodsi mogą tutaj również karmić kozy, przejechać się na grzbiecie wielbłąda, popływać na pontonie w specjalnym basenie czy wyszaleć się na placu zabaw.
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Wikimedia Commons CC BY
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

Ciekawe atrakcje i miejsca zabaw dla dzieci na Dolnym Śląsku

Województwo dolnośląskie obfituje w zabytki, stanowiąc istny ewenement w skali krajowej. Ale to głównie parki rozrywki i place zabaw zdobywają serca maluchów podczas urlopu z rodzicami. Na Dolnym Śląsku szczególnie polecamy takie zakątki, jak:

 • Pławna Dolna, miejscowość przenosząca turystów bajkowy świat za sprawą takich magicznych miejsc, jak zamek z postaciami z lokalnych legend, ogród rycerski z koniem trojańskim czy też 40-metrowa arka Noego z salą kinową. Latem organizowane są liczne warsztaty dla dzieci.
 • Dinopark w Szklarskiej Porębie. Park edukacji i rozrywki z figurami dinozaurów usytuowano w lesie, a zwiedzanie ma formę spacerowania w zielonym otoczeniu. Są tutaj także piaskownica ze szkieletem T-rexa oraz kolejka Flinstonów, dmuchane zamki do zabawy, restauracje, kino 6D, indiańska wioska dla najmłodszych, park linowy, paintball.
 • Wieża w Kotowicach, świetnie położona w lesie będącym siedliskiem ptaków, 13-piętrowa konstrukcja z platformą widokową (bramka jest otwarta od maja do października).
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Całoroczna atrakcja ze świetnie odwzorowanymi szczegółami poszczególnych budynków czynna jest od 2003 roku, a na miejscu na zwiedzających czekają modele wykonane w skali 1:25. To również miniatury gór z uwzględnieniem szlaków turystycznych oraz schronisk.
 • Pałacowa Bawialnia w Kowarach, o kwadrans jazdy od Karpacza. To nie tylko największy park dmuchanych zabawek w Polsce, ale również plaża z leżakami, 70-metrowa zjeżdżalnia z pontonami, basen z łódkami, mini-ścianki wspinaczkowe, olbrzymie bańki mydlane. Płaci się za dziecko, a rodzice korzystają z atrakcji bezpłatnie.
plac zabaw Shutterstock.com
plac zabaw
d345a2q

Podziel się opinią

Share

d345a2q

d345a2q