Trwa ładowanie...
d1g5r17
Informacja prasowa
de mono
17-09-2014 17:55

Głosy dla hospicjów: De Mono symfonicznie

11 października o godzinie 19.00, zapraszamy na koncert charytatywny, od wielu lat wpisany w tradycję jesiennych imprez artystycznych: „Głosy dla Hospicjów”, organizowanych przez Fundację Hospicyjną

Share
d1g5r17

11 października o godzinie 19.00, zapraszamy na koncert charytatywny, od wielu lat wpisany w tradycję jesiennych imprez artystycznych: „Głosy dla Hospicjów”, organizowanych przez Fundację Hospicyjną.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono, który zaprezentuje swoje największe przeboje w nowych aranżacjach – przy udziale muzyków orkiestry Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Jacka Piskorza. Połączenie brzmienia muzyki klasycznej i muzyki popularnej, znanej i lubianej od lat, dało świetny efekt, przez krytyków oceniany jako szczególnie miłe zaskoczenie w 2014 roku. Chociaż magnesem dla publiczności są artyści z De Mono, podczas koncertu usuwają się oni w cień, większość swoich partii muzycznych oddając orkiestrze. Po raz pierwszy w Gdańsku mamy więc szansę usłyszeć „Znów jesteś ze mną”, „Moje miasto nocą” czy nieśmiertelne „Statki na niebie”, z nuty na nutę wciągające w zupełnie inny świat niż ten znany z dotychczasowych klimatów zespołu. Bo to będzie zupełnie coś nowego. Bo to będzie „De Mono Symfonicznie”!

Dodatkową atrakcją przygotowywaną przez organizatorów będzie występ w pierwszej części koncertu zespołu Zagan Acoustic. Tworzą go czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku, z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. Na jej repertuar składają się głównie autorskie kompozycje.

W przerwie koncertu zapraszamy na zabawę fantową oraz aukcję przedmiotów przekazanych Fundacji Hospicyjnej. Dochód z koncertu, będącego elementem ogólnospołecznej kampanii „Hospicjum to też Życie”, oraz z towarzyszących mu wydarzeń przeznaczony zostanie na wsparcie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

d1g5r17

Bilety w cenie 45 zł, 65 zł, 85 zł, 95 zł oraz 120 zł do nabycia w kasach Filharmonii Bałtyckiej, w salonach Empik, na stronie ticketpro.pl.

(fot. materiały prasowe)
Źródło: (fot. materiały prasowe)
d1g5r17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g5r17
d1g5r17