Trwa ładowanie...

Grała Stenię w "Klanie". Smutne, jak żyje dziś

Zofia Merle zrobiła wielką karierę, ale zawsze chroniła swoją prywatność. Wiadomo jedynie, że w 2013 roku przedwcześnie zmarł jej syn, a kilka lat później pochowała męża. Czy to cała jej najbliższa rodzina? Podobno nie. Aktorka 30 marca skończyła 85 lat.

Zofii Merle doskwiera samotnośćZofii Merle doskwiera samotnośćŹródło: AKPA, fot: EUZEBIUSZ NIEMIEC
ds2mrkw
ds2mrkw

Choć jest jedną z najbardziej znanych polskich aktorek, jej życie prywatne wciąż skrywa wiele tajemnic. Debiutowała w 1956 roku. Ma na swoim koncie mnóstwo ról filmowych, serialowych i teatralnych. Największą popularność przyniosły Zofii Merle komedie Stanisława Barei - "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", "Miś" czy "Alternatywy 4". A także telenowela "Klan", w której przez kilkanaście lat grała Stenię, gospodynię Pawła i Krystyny Lubiczów.

Pochowała syna i męża

W 2013 roku przerwała karierę, gdy jej jedyny syn, Marcin Mayzel zmarł na raka trzustki. Miał 42 lata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maryla Rodowicz wspomina romans z Danielem Olbrychskim: "To była wielka miłość i namiętność"

- Chcę, żeby pan wiedział, że od kiedy umarł mój syn, takie słowa jak teatr, film, telewizja, radio, dubbing, estrada i kabaret stały się dla mnie tylko pustymi dźwiękami oznaczającymi sprawy, z którymi nie chce mieć już nigdy więcej nic wspólnego – wyznała Rafałowi Dajborowi, autorowi książki "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2".

Po pięciu latach od tragedii wróciła na chwilę do "Klanu". W 2021 roku pożegnała ukochanego męża, Jana Mayzela, z którym przeżyła ponad pół wieku. Nie mogła go osobiście pożegnać na cmentarzu, bo nie pozwalał jej na to stan zdrowia.

O prywatnych sprawach nie rozmawia

"Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach" - ujawniła "Super Expressowi" osoba z bliskiego otoczenia aktorki.

Według informacji tabloidu Zofia Merle skrywa rodzinną tajemnicę. Artystka ma mieć jeszcze córkę, o której nigdy publicznie nie opowiadała. Nie chodzi jednak o chronienie jej prywatności. Kobiety lata temu miały się od siebie oddalić i nie utrzymują kontaktu.

ds2mrkw

30 marca 2023 roku gwiazda filmów Barei skończyła 85 lat.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ds2mrkw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
ds2mrkw