WP

H&M zmienia rozmiary ubrań w Wielkiej Brytanii. Będą większe

Zaczęło się od Wielkiej Brytanii: "Skoro wasze spodnie mają rozmiar 14, oznaczcie je na metce rozmiarem 14" apelowała na Facebooku H&M Rebecca Parker, po tym, jak nie zmieściła się w ubranie. Dołączyły do niej inne klientki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwedzka sieciówka H&M zmieni rozmiary ubrań w Wielkiej Brytanii
Szwedzka sieciówka H&M zmieni rozmiary ubrań w Wielkiej Brytanii (Wikipedia)
WP

Gdy mam rozmiar 38, chcę zmieścić się w spodnie o rozmiarze 38, a nie zastanawiać, dlaczego ledwo wciskam się w rozmiar 40. Tym tokiem myślenia poszła Rebecca Parker i inne Brytyjki, które skrytykowały w mediach społecznościowych markę H&M. Okazuje się, że szwedzka sieciówka zaniżała rozmiary ubrań i klientki nie mogły zmieścić się w swój normalny rozmiar.

"Czemu marka uważa, że to w porządku oznaczać ubranie rozmiarówką, której faktycznie nie ma? Skoro wasze spodnie są rozmiaru 14 [polskie 42], to oznaczcie je rozmiarem 14" – pojawiały się głosy na Facebooku.

H&M potraktowało uwagi poważnie i firma zdecydowała się dostosować rozmiary ubrań w sklepach w Wielkiej Brytanii do standardowej brytyjskiej numeracji - biuro prasowe wypuściło już oficjalny komunikat.

WP

Zmiany dotyczą tylko kobiecych metek. Póki co nie ma żadnych informacji, czy sieciówka przyjrzy się rozmiarom ubrań w innych krajach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP