Ślubowała w Sejmie. Nagle Hołownia złożył jej propozycję

Ślubowała w Sejmie. Nagle Hołownia złożył jej propozycję

Marszałek Szymon Hołownia po ślubowaniu posłanki Łośko, zaprosił ją na kurtuazyjną kawę
Marszałek Szymon Hołownia po ślubowaniu posłanki Łośko, zaprosił ją na kurtuazyjną kawę
Źródło zdjęć: © YouTube | Sejm RP
26.01.2024 14:42, aktualizacja: 26.01.2024 16:43

Piątkowe posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od ślubowania poselskiego Magdaleny Łośko. Od 26 stycznia nowa posłanka KO zastąpi Krzysztofa Brezję. - Zapraszam dzisiaj do mnie na kurtuazyjną kawę - powiedział marszałek Hołownia tuż po ślubowaniu. Co wiadomo o posłance?

Radosław Sikorski objął posadę ministra spraw zagranicznych, co spowodowało, że zwolnił się mandat w europarlamencie. Posłem Parlamentu Europejskiego został Krzysztof Brejza, a na jego miejsce w Sejmie weszła Magdalena Łośko.

Z tego powodu piątkowe posiedzenie rozpoczęło się od uroczystego ślubowania nowej posłanki. Tuż po godzinie 9 rano, marszałek Szymon Hołownia poprosił ją o podejście do stołu prezydialnego, a następnie odczytał rotę ślubowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ślubowanie Magdaleny Łośko

26 stycznia na początku posiedzenia Sejmu wszyscy zebrani parlamentarzyści powstali, a Magdalena Łośko odpowiedziała na słowa marszałka.

- Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg - oświadczyła Łośko.

Po tej oficjalnej części marszałek Hołownia zaprosił posłankę na kurtuazyjną kawę, po czym dodał: - Jeżeli zechce moje zaproszenie przyjąć również nowa posłanka, pani Anna Baluch, to serdecznie zapraszam dzisiaj.

Kim jest posłanka Magdalena Łośko?

Magdalena Łośko to pochodząca z Inowrocławia 40-letnia posłanka Koalicji Obywatelskiej. Jest działaczką samorządową, zaś z wykształcenia pedagogiem. Edukację ukończyła na uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika i doradztwo rehabilitacyjne. Następnie wybrała się na studia podyplomowe do Warszawy, gdzie w Szkole Głównej Handlowej skończyła kierunek administracja i zarządzanie.

Przez pewien czas zasiadała w Radzie Miejskiej Inowrocławia, a później objęła stanowisko naczelniczki wydziału ds. kultury i promocji w miejskim starostwie powiatowym. W 2019 roku wystartowała jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, zdobywając imponujące ponad 14 tys. głosów w okręgu bydgoskim. 

Nazywano ją "Brejzą w spódnicy"

Ze względu na swoją współpracę z Krzysztofem Brejzą, na początku swojej kariery nazywana była przez dziennikarzy i internautów "Brejzą w spódnicy". Niemniej jednak sama podchodziła do tego przydomka z dystansem i twierdziła, że "to ładne porównanie".

W październiku 2023 roku, w trakcie kolejnych wyborów, zdobyła jedynie 4864 głosy i nie uzyskała reelekcji. Po rezygnacji Krzysztofa Brejzy i objęcia przez niego mandatu eurodeputowanego, 26 stycznia Magdalena Łośko została zaprzysiężona na posłankę. Prywatnie 40-latka jest matką dwóch córek, z którymi często publikuje zdjęcia na Instagramie.

W poprzedniej kadencji Magdalena Łośko wykazywała się niezwykłą aktywnością parlamentarną. Według informacji zawartej w "Gazecie Wyborczej" posłanka napisała aż 1404 interpelacje, co pozwoliło jej zająć 10. miejsce wśród wszystkich 412 posłów.

W rozmowie z Interią przedstawicielka KO przedstawiła swoje plany na obecną kadencję, gdzie zamierza angażować się w kwestie m.in. spraw społecznych, związanych z edukacją i ochroną zdrowia, ale także infrastrukturą i ochroną środowiska.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta