Blisko ludziIwona Hartwich skrytykowała prezydenta. "Łatwo robić coś pod publiczkę"

Iwona Hartwich skrytykowała prezydenta. "Łatwo robić coś pod publiczkę"

Iwona Hartwich ma kilka rad dla prezydenta.
Iwona Hartwich ma kilka rad dla prezydenta.

10.03.2021 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda wziął udział w narciarskich zawodach charytatywnych organizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jednak nie wszystkim spodobało się uczestnictwo głowy państwa w tym przedsięwzięciu. Posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak szybko skrytykowała prezydenta, ale nie tylko ona wzięła na tapet zachowanie Dudy.

Marczułajtis-Walczak nie uwierzyła w szczytny cel zawodów z udziałem prezydenta. Była sportsmenka i snowboardzistka uznała, że wykorzystał jedynie osoby z niepełnosprawnościami, aby pojeździć na nartach. Podobnego zdania jest koleżanka z partii Iwona Hartwich, która nie przebiera w słowach.

Posłanka i matka ostro krytykuje prezydenta

Iwona Hartwich, podobnie jak Jagna Marczułajsts-Walczak także ma dziecko z niepełnosprawnością. Hartwich dała się poznać nie tylko jako posłanka, ale również jako liderka protestu rodziców oraz osób z niepełnosprawnościami, który miał miejsce w Sejmie. Wielokrotnie zwracała uwagę prezydentowi na problem, z jakimi się zmagają protestujący.

"Nadal muszą żyć, rehabilitować się i leczyć za kwotę 1025 zł, bo tyle wynosi ich renta socjalna. Ich rodzice dalej płacą za rehabilitację, wózki inwalidzkie. Łatwo robić coś pod publiczkę, ale kiedy przychodzi prawdziwa konfrontacja i można spełnić swoje obietnice, to niestety pomocy brak. Od prezydenta w stosunku do osób z niepełnosprawnością bije brak człowieczeństwa" - powiedziała Hartwich w rozmowie z "Faktem".

Oprócz tego posłanka wspomniała także o opiece wytchnieniowej w Polsce. Hartwich przekonuje, że nie jest możliwe korzystanie z tego programu, ponieważ zbyt mało gmin do niego przystąpiło. Z kolei program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" nie funkcjonuje od grudnia 2020 roku, ponieważ zabrakło środków. Sytuacja ma potrwać nawet do maja 2021 roku.

Hartwich nie ukrywa, że pomocnym rozwiązaniem byłaby możliwość szczepień w pierwszej kolejności osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W końcu osoby te są obarczone dodatkowymi chorobami współistniejącymi. Posłanka proponuje także prezydentowi, aby sam spróbował przeżyć za 1025 złotych. Ma za złe głowie państwa, że tylko pokazał się na zawodach, ale nie przedstawił realnej pomocy.

Zawody, w których wziął udział Andrzej Duda zostały zorganizowane przez Fundację Integracji przez Sport HANDICAP Zakopane. Celem było zebranie środków na rehabilitację dla podopiecznych.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (233)