UrodaJak bezpiecznie nakładać i zdejmować lakier hybrydowy w domu? To prostsze, niż myślisz

Jak bezpiecznie nakładać i zdejmować lakier hybrydowy w domu? To prostsze, niż myślisz

Jak bezpiecznie nakładać i zdejmować lakier hybrydowy w domu? To prostsze, niż myślisz
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
Monika Zonenberg
29.05.2018 13:47

Wyjście od kosmetyczki ze świeżutkim i perfekcyjnym manicure to bardzo przyjemna chwila. Regularne wizyty mogą jednak wpłynąć na zawartość naszego portfela. Zamiast tracić czas i pieniądze, zobacz jak możesz wykonać manicure hybrydowy w własnym domu. Bezpiecznie i szybko.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego

Jeśli masz na paznokciach lakier hybrydowy po poprzedniej wizycie u kosmetyczki, która była już jakiś czas temu, z pewnością chcesz się go pozbyć. Wraz ze wzrostem paznokci, czas od ostatniego manicure jest coraz bardziej widoczny. Zamiast pośpiesznie umawiać się na wizytę w salonie, wypróbuj prostą metodę na zdjęcie starego lakieru. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka potrzebnych do tego gadżetów, by zaoszczędzić czas i pieniądze. Najpierw zetrzyj stary top coat za pomocą polerki. Dzięki temu aceton lepiej dotrze do lakieru kolorowego. Następnie nasącz waciki acetonem i przyłóż je do każdego paznokcia, owijając go folią. Po około 10 minutach takiego okładu zdejmij waciki. Zobaczysz, że lakier się pomarszczył i zaczyna rolować. Weź do ręki patyczek do manicure i zdejmij lakier z płytek paznokcia. Na sam koniec umyj ręce, dokładnie je wysusz i wypoleruj paznokcie pilnikiem, usuwając przy tym ewentualne resztki lakieru. Jeśli nie będziesz od razu nakładać kolejnego lakieru, wetrzyj w paznokcie i skórki odżywczą oliwkę, która doskonale je nawilży i odnowi.

Manicure hybrydowy
Dokładnie oczyszczone paznokcie są gotowe na nowy manicure. Pierwszym krokiem do jego sukcesu jest zmatowienie płytki za pomocą polerki i wyrównanie jej powierzchni. Następnie użyj odtłuszczacza, którym pozbędziesz się tłuszczu i przygotujesz paznokcie do malowania. Nalej odrobinę na wacik bezpyłowy i dokładnie przetrzyj każdy paznokieć. Kiedy wyschnie, nałóż przeźroczystą bazę i włóż rękę pod lampę na właściwy czas. Następnie nałóż pierwszą warstwę lakieru kolorowego, utwardź ją pod lampą, a później drugą, którą również musisz utwardzić. Top coat zawsze powinien być nakładany na paznokcie jako ostatni. Po utwardzeniu go pod lampą przetrzyj płytki odtłuszczaczem, które usuną z nich lepką warstewkę.

Perfekcyjne paznokcie na długie tygodnie
Wytrzymały manicure to efekt dokładnego przygotowania paznokci do manicure. Pamiętaj, by zawsze były dokładnie wypolerowane i gładkie, dzięki czemu lakier dobrze przywrze do płytki. Pomyłka przy kolejności nakładania lakierów lub zbyt krótki czas naświetlania lampą również może wpłynąć na wytrzymałość lakieru. Równie ważną kwestią jest także dbanie o skórki, regularne używanie oliwki i delikatne usuwanie ich nadmiaru. Jeśli zbyt agresywnie będziesz je wycinać, możesz zranić korzeń paznokcia i zrobić sobie krzywdę. Zaszkodzić sobie możesz także, jeśli na siłę będziesz zrywać lakier bez uprzedniego użycia acetonu. Pielęgnacja paznokci powinna być bardzo delikatna. Domowy zestaw hybrydowy to duża oszczędność pieniędzy. Wykonanie manicure co kilka tygodni stanie się miłym rytuałem, kończącym się zawsze pięknym efektem.