ModaJak często wymieniać majtki na nowe? Wiele osób pełnia błąd

Jak często wymieniać majtki na nowe? Wiele osób pełnia błąd

Jak często wymieniać bieliznę?
Jak często wymieniać bieliznę?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | olgaarkhipenko
oprac. NT
24.09.2022 14:30

Zakup nowych ubrań to dla wielu osób przyjemność. Choć do naszych szaf często trafiają nowe bluzki, spodnie lub swetry, czasem zapominamy o jednym z ważniejszych elementów garderoby. Mowa o bieliźnie. Jak często powinniśmy wymieniać ją na nową?

Bielizna jest istotnym elementem garderoby. Mimo że jej nie widać, jest niesamowicie ważna, zarówno dla komfortu, jak i dla poczucia pewności siebie. Co więcej, może też wpływać na zdrowie.

Jak często wymieniać bieliznę na nową?

Oczywiste jest, że codziennie powinniśmy zakładać czystą bieliznę. Wiele osób używa majtek tak długo, aż nie pojawią się na nich wyraźne ślady użytkowania takie jak dziury i przetarcia. Dopiero wtedy pozbywa się ich z szafy. Pewna tiktokerka powiedziała, że powinniśmy to robić znacznie częściej. Jej znaniem bieliznę należy wyrzucić po 6-9 miesiącach. Tym stwierdzeniem wywołała burzę w sieci.

Jak podaje portal "Yahoo! Lifestyle" Kitty Chemist w przeszłości zmagała się z nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. W pewnym momencie jej ginekolog zasugerował, że to może mieć związek z "wiekiem" jej bielizny. Przekazał influencerce, że detergenty stosowane do prania nie są w stanie wyeliminować patogenów, które mogą zostać na bieliźnie, więc powinna być często wymieniana.

Nie wszyscy są przekonani

Wielu internautów było zaskoczonych informacją, którą podała kobieta. W komentarzach dzielili się swoimi przemyśleniami. "Zdecydowanie tego nie robię. Myślę, że mam bieliznę, która ma prawdopodobnie dekadę. Czy tylko ja? Ktoś znał tę zasadę dziewięciu miesięcy?" – zapytała jedna osoba. "Wciąż mam bieliznę, którą dostałem w ósmej klasie, a mam 22 lata" - napisała internautka. "Nie rób tego. To rozrzutne i złe dla środowiska" - skomentowała inna.

Głos w tej sprawie zabrała znana kanadyjska ginekolożka dr Jen Gunter. "Po sześciu czy dziewięciu miesiącach bielizna nie zmienia się magicznie w jakąś zakaźną katastrofę. To tak nie działa" - napisała pod wideo. Lekarka radzi, aby pozbyć się majtek, które uwierają i są nieodpowiednio dopasowane. "Podrażniają naszą skórę i mogą ją uczynić bardziej podatną na działanie bakterii i innych drobnoustrojów" - napisała. Z takiej bielizny jak najszybciej powinniśmy zrezygnować.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta