Trwa ładowanie...

Jak dobrać cień do powiek? Ten trik sprawi, że oczy rozbłysną

Większość kobiet lub na co dzień lub od święta pokryć powieki cieniem. Umiejętnie pomalowane oko i właściwie dobrany kolor kosmetyku może całkowicie odmienić spojrzenie i dodać mu blasku. Sprawdź, jaka barwa najbardziej ci sprzyja.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jak dobrać cień do powiek? Ten trik sprawi, że oczy rozbłysną
Źródło: Adobe Stock
d1eu3xu

Dobierz kosmetyk do koloru tęczówki
Nieumiejętnie dobrany cień do powiek może sprawić, że wyglądamy na zmęczone i starsze. Zły kolor podkreśli cienie pod oczami, zmarszczki i spowoduje, że nasze powieki będą wyglądały ciężko. Istnieją dwie metody, za pomocą których dobieramy idealne cienie do naszej urody i koloru oczu. Jedni mówią, że należy kontrastować je z barwą naszej źrenicy, inni z kolei uważają, że warto poruszać się w podobnej gamie kolorystycznej. Obie te idee są właściwe, jednak wszystko zależy od temperatury naszej urody. Panie o ciepłym typie urody dobrze będą wyglądały w cieniach, które współgrają z kolorem oczu oraz skóry. Kobiety o chłodnym typie urody mogą swobodnie eksperymentować z barwami skrajnymi. Sugerujemy jednak, byś wypróbowała sprzyjające ci barwy i sprawdziła, w których najlepiej się czujesz. Sprawdź, które z kolorów upiększą twoje oczy.

Oczy szare lub niebieskie
Kontrastującymi barwami dla takich oczu będzie ciepły brąz oraz złoto. Wypróbuj także ciepły pomarańcz i ciemne, nasycone bordo. Szukając harmonijnie działających barw, postaw na grafit, szarość, srebro lub chłodną zieleń.

iStock.com
Źródło: iStock.com, Fot: iStock

Oczy zielone i piwne
Jeśli chcesz sprawić, by te barwy źrenic stały się bardziej wyraziste i kontrastowały z cieniem do powiek, wypróbuj kosmetyki o barwie lawendowej, fioletowej, różowej i czerwonej. Efekt bardziej naturalny osiągniesz, kiedy na powieki nałożysz barwę złotą, żółtą, beżową lub brązową.

*Oczy brązowe *
Kolor swoich źrenic uwypuklisz, jeśli użyjesz cienia o zielonej czy granatowej barwie. Oczy staną się jeszcze bardziej nasycone, kiedy podkreślisz je odcieniem śliwkowym, różowym czy lawendowym. Jeśli z kolei chcesz osiągnąć efekt naturalnego make-upu, wybierz kolor brązowy lub beżowy. Za pomocą tych dwóch barw i ich różnych nasyceń stworzysz modny smokey eye. Super modny efekt osiągniesz także z pomocą błękitnego lub turkusowego cienia do powiek.

iStock.com
Źródło: iStock.com, Fot: victoriaandreas

Błyszczące czy matowe?
Zastanawiając się nad zakupem idealnej paletki czy pojedynczego cienia do powiek, masz do wyboru kilka wykończeń. Najpopularniejszymi grupami cieni są matowe, satynowe oraz brokatowe i perłowe. Choć uwielbiamy bawić się makijażem, na co dzień polecamy używać cieni matowych i satynowych. Perłowe i brokatowe mogą okazać się zbyt mocne, a makijaż łatwo może zacząć wyglądać kiczowato. Wybierając pomiędzy matem i satyną, przeanalizuj swoje umiejętności. Cień satynowy więcej "wybaczy", ponieważ matowe kosmetyki są bardziej wyraziste, podobnie jak granice ich nałożenia. Sukcesem w doskonałym makijażu oka jest umiejętne zblendowanie, czyli roztarcie granic pomiędzy cieniami i cieniami a skórą.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1eu3xu

Podziel się opinią

Share
d1eu3xu
d1eu3xu