Trwa ładowanie...

Jak dodać dziecku pewności siebie? Warto wiedzieć!

W jaki sposób dodać niepewnemu dziecku nieco odwagi? To jedno z trudniejszych pytań, które zadają sobie rodzice. Zainspirowały nas dzisiaj wyjątkowe, książkowe komiksy, które angażują dziecko do pobudzającej wyobraźnię zabawy, gry lub intrygującej fabuły o zaskakującym przebiegu. Oto nasze książkowo-komiksowe inspiracje, które w niczym nie przypominają płytkich, cukierkowych historyjek.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nieśmiałemu dziecku pomogą inspirujące historie z pięknymi ilustracjami - wspaniały prezent
Nieśmiałemu dziecku pomogą inspirujące historie z pięknymi ilustracjami - wspaniały prezentŹródło: 123RF.COM, Fot: 123rf
d201uwj

Komiks paragrafowy dla dzieci – czy wiesz co to takiego?

Komiksy paragrafowe to nowa na rynku wydawniczym propozycja rozwijającej zabawy. Czytelnik staje się bohaterem, podejmuje decyzje ważne dla przebiegu fabuły, a przy okazji poznaje wartościową wiedzę na temat wpływu naszych decyzji na życie. Czytelnik, a zarazem gracz wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. To nie tylko komiks, który przeczytamy raz na jakiś czas – tę przygodę można przeżyć kilkakrotnie. Jest dostępna w kilku wersjach tematycznych – o wojowniczej księżniczce, wilkołaku lub rycerzach. Wszystkie są pięknie ilustrowane!

Czy wszystkie książki dla dzieci są takie same? Na pewno nie ta!

Jedną z najciekawszych książek-komiksów, które naleźliśmy dla was, jest ”Bajka na końcu świata. Ostatni ogród”. To komiks z niewielką ilością słów, osadzony w realiach wręcz postapokaliptycznych. Mała dziewczynka Wiktoria i pies podróżują przez świat w poszukiwaniu jej rodziców. Świat jest opustoszały, pozbawiony ludzi i roślinności. To niełatwa bajka, ale piękne ilustracje i mądre przesłanie, a także zaskakująca puenta historii pozwolą spojrzeć na świat inaczej. Samodzielność dziewczynki i jej ogromna mądrość to doskonały wzór do naśladowania. Od takich bohaterek warto się uczyć pewności siebie.

Czy wilk zawsze jest zły? Nie w tej bajce!

Jest mnóstwo bajek, które są do siebie podobne, mają podobną fabułę, podobnych bohaterów. Jednak wilk nie zawsze jest zły. Nieszablonowe myślenie to bezcenna umiejętność, która pomaga odnaleźć się dziecku w nowych okolicznościach, w nowej szkole itd. Polecamy przewrotną wersję bajki o czerwonym... wilczątku. Sporo problemów, wyrzuty sumienia, nieposłuszeństwo i niesprzyjające okoliczności to wiele, jak na małego wilczka. Jak sobie z tym poradzi? Piękna historia ze wspaniałymi ilustracjami.

Najpiękniejsze historie w obrazkach – tytuły znane na całym świecie

Jedną z najlepszych form pobudzania pewności siebie, są ciekawe marzenia, dlatego chętnie podsuwamy dzieciom kreatywne zabawki i książki. Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita – warto ją pielęgnować odpowiednimi książkami. Jedną z polecanych pozycji jest komiks o tajemniczym amulecie, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Fabuła toczy się w starej, klimatycznej willi pełnej tajemnic i zakamarków, a historia wciąga na długie godziny. Tego rodzaju komiksy w niczym nie przypominają płytkich i cukierkowych historyjek z popularnych bajek, ale naprawdę uczą i bawią w mądry sposób.

Książki, które uczą i bawią – to nie mit

Dla tytułowego niebieskiego osiołka i kompanii szkolnych kolegów codzienne wydarzenia są źródłem dramatów, ale też mnóstwa radości. Brawurowo opisane postacie i żywy język nie nudzą i nie są pouczające. Takie historie najlepiej oswajają takie „trudy” życia, jak sprawdzian w szkole czy pierwsze konflikty ze znajomymi, które wrażliwemu dziecku wydają się końcem świata.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d201uwj

Podziel się opinią

Share
d201uwj
d201uwj