Trwa ładowanie...

Artystyczne zabawki - pomogą odkryć i rozwinąć talent twojego dziecka

Marzeniem każdego rodzica jest rozwój dziecka. Bezstresowe rozwijanie i pielęgnowanie talentów. Szukamy dzisiaj zabawek dla dzieci utalentowanych, kreatywnych, przyszłych artystów. Jeśli twoje dziecko lubi malować i rysować – te pomysły sprawią mu radość. To nie tylko kredki i farby, ale znacznie więcej!

Share
Artystyczne zabawki - pomogą odkryć i rozwinąć talent twojego dziecka
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: epSos .de
d1i8wgl

Zabawki dla przyszłego artysty

Talent plastyczny nie zawsze oznacza, że najlepszym pomysłem są sztalugi, farby i kredki. Jeśli dziecko zdradza zainteresowanie plastyką, na pewno ma już kilka zestawów akcesoriów plastycznych. Innym sposobem na rozwiniecie talentów są artystyczne kompozycje z wieloelementowych zestawów klocków, które można ustawić na biurku lub na podłodze. Tu możliwości są tysiące: abstrakcyjna kompozycja, realistyczny obraz lub dowolnie wymyślone przez dziecko fantastyczne zwierzę. Takie klocki doskonale nadają się do tworzenia ścieżek jak z domina, które na koniec efektownie się przewracają.

Zabawki, które rozwiną wyobraźnię

Kreatywność to nie tylko zajęcia manualne, ale i wyobraźnia, nieszablonowe myślenie, oryginalność. Własny zamek zainspiruje dziecko do opowiedzenia własnej historii. Całkiem nowej bajki, w którą zaangażuje inne zabawki. Może znajdzie się wśród nich tradycyjny smok albo coś całkiem współczesnego jak statek kosmiczny?

Zabawki, które twoje dziecko dokończy samodzielnie

Gotowa zabawka to inspiracja do wcielenia się w nową postać i zaproszenia do zabawy rodziny i przyjaciół. Lalka lekarz lub pociąg z torami to typowe zabawki, które dostają dzieci. Dobrze jest też podarować utalentowanej i kreatywnej pociesze możliwość tworzenia własnej zabawki. W tym celu polecamy puzzle 3D lub kreatywne zestawy do składania i malowania.

Samodzielnie pomalowany domek będzie prawdziwą dumą przyszłej pani architekt lub artysty.

Kreatywność to nie tylko farby i kredki – inspiruj dziecko do nowych sposobów myślenia

Jak jeszcze pobudzić kreatywność, nie kupując blejtramów, kredek i farb? Tu dobrym pomysłem jest inny sposób myślenia. Przeznaczone dla najmłodszych dzieci proste klocki w zestawach z jedną możliwością połączenia szybko się dezaktualizują. Dziecko potrzebuje nowych wyzwań i możliwości stworzenia większej liczby kombinacji niż złożenie domku według instrukcji. Najlepsze są do tego kreatywne zestawy, gdzie nie ma jednego sposobu na zabawę. Dziecięcą kreatywność może się wtedy rozwijać. Dziecko, które jest dumne z samodzielnie wykonanej konstrukcji, zyskuje pewność siebie.

Magnetyczne klocki to świetny gadżet nie tylko dla uzdolnionego dziecka, któremu chcemy pomóc w rozwoju kreatywności. To tka wciągająca zabawa, że sami z trudem się od niej oderwiecie. Uzależnia!

d1i8wgl

Podziel się opinią

Share
d1i8wgl
d1i8wgl