ycipk-2ikhzv

Jak nosić ubrania w paski? Nie popełnij błędów

Pasiaste ubrania powracają do modowych trendów regularnie, zwłaszcza wiosną i latem. Wzór ten, chociaż ponadczasowy i niewinny, może niezbyt dobrze wpłynąć na sylwetkę. Jak nosić paski, by wyglądać korzystnie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podłużne paski optycznie wyszczuplają
Podłużne paski optycznie wyszczuplają (iStock.com, Fot: Uberimages)
ycipk-2ikhzv

Położenie pasków

Położenie pasków na ubraniach wbrew pozorom ma duże znaczenie. Wzór pionowy służy przede wszystkim posiadaczkom niezbyt szczupłej figury. Paski biegnące wzdłuż ciała pomagają optycznie je wysmuklić, a przy tym dodają kilka centymetrów wzrostu, zwłaszcza jeśli stylizacja jest uzupełniona szpilkami. Paski poziome działają odwrotnie i służą bardzo szczupłym kobietom, które chcą nabrać nieco kształtów.

Połączenie pasków pionowych i poziomych w stylizacji jest dość ryzykowne i nie poleca się go paniom, które chcą wyszczuplić się strojem. Tak ułożony deseń sprawdzi się przede wszystkim na bardzo szczupłych, wręcz chłopięcych sylwetkach.

ycipk-2ikhzv

Ukośnie położone paski, jeśli są drobne i niezbyt wyraziste, doskonale odwracają uwagę od newralgicznych miejsc, więc z reguły działają wyszczuplająco.

Panie z masywną sylwetką powinny zwrócić też uwagę na grubość pasków. Bardzo szerokie przyciągają wzrok i potrafią podzielić ciało na dwie płaszczyzny, co uwydatnia niedoskonałości. Bardzo wąskie zaś jeszcze bardziej akcentują gabaryty. Najlepiej sprawdzą się więc paski średniej grubości, których kolor nie kontrastuje z barwą tła.

ycipk-2ikhzv

Z czym nosić ubrania w paski?

Ubrania w paski są bardzo wyraziste i grają w stylizacjach pierwsze skrzypce, toteż najbezpieczniej jest je łączyć z jednolitą odzieżą bez wzorów, najlepiej w kolorze pasków lub tła. Panie, które lubią bawić się modą, mogą spróbować połączyć ten deseń z innym, mniej rzucającym się w oczy printem, np. pastelowymi, ściśle rozmieszczonymi kwiatami na białym tle. Nie rezygnujmy też z pasiastych dodatków: buty, torebka czy szal w paski to świetny sposób na nudę w szafie.

pexels.com
Podziel się
ycipk-2ikhzv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ikhzv

ycipk-2ikhzv
ycipk-2ikhzv