Trwa ładowanie...

Jak się czuje królowa Elżbieta? Pałac podał nowe informacje

Wielka Brytania drży o zdrowie swojej monarchini. Kilka dni temu świat obiegła wiadomość, że królowa Elżbieta zaraziła się koronawirusem od księcia Karola. Wstępne komunikaty mówiły o lekkim przebiegu choroby. Czy objawy się zaostrzyły?

W jakiej formie jest królowa Elzbieta po zakażeniu koronawirusem? W jakiej formie jest królowa Elzbieta po zakażeniu koronawirusem? Źródło: Getty Images, fot: 2021 Getty images
d25jlx7
d25jlx7

W tym roku Elżbieta Ii skończy 96 lat. Mimo sędziwego wieku niestrudzenie wykonuje swoje obowiązki. Kilka dni temu cały świat wstrzymał oddech - okazało się, że monarchini zaraziła się koronawirusem od swojego syna, księcia Karola. Jak wiadomo, infekcja jest wyjątkowo niebezpieczna dla osób starszych. Początkowo pałac uspokajał, że królowa ma tylko objawy lekkiego przeziębienia. Jak jest teraz?

Jak czuje się królowa?

Monarchini była szczepiona i zachęcała do tego poddanych. Dzięki temu choroba ma łagodny przebieg. Najnowsze informacje mówią, że objawy nie zaostrzyły się. Elżbieta II odwołała jednak wszystkie spotkania, także te zdalne i ograniczyła się do "lekkich obowiązków". Prawdopodobnie chodzi o podpisywanie najpilniejszych dokumentów.

Miejmy nadzieję, królowa lada dzień wróci do pełni sił.

d25jlx7

Królowa Elżbieta II to dla lekarzy prawdziwy fenomen

Geriatrzy zachodzą w głowę, jak to możliwe, że dobiegająca setki władczyni, potrafi wciąż pracować 24/h. Królowa ma w kalendarzu wpisanych ponad 500 spotkań rocznie. Audiencje z politykami, przyjmowanie delegacji, otwieranie sesji parlamentu czy spotkania z premierem to mała część jej obowiązków. Jak to możliwe, że Elżbieta II wciąż cieszy się dobrym zdrowiem, mimo wielkiej presji, jaka na niej spoczywa?

Sekret podobno tkwi w żelaznej dyscyplinie królowej, która żyje według określonego rytmu od kilkudziesięciu lat. Ma też zasadę, że skupia się tylko na jednej rzeczy naraz. Nie używa telefonu komórkowego, by się nie dekoncentrować. Pamięta także o relaksie: tradycyjnej filiżance herbaty i spacerze z ukochanymi czworonogami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Tajemnica księżnej Diany. Ten zwyczaj królowej doprowadzał ją do szału

d25jlx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25jlx7