Trwa ładowanie...
d1c6fix

Jak zadbać o skórę przed sylwestrową nocą?

Jeśli do sylwestrowej imprezy pozostał zaledwie jeden dzień, najwięcej korzyści przyniosą tzw. zabiegi bankietowe z perłami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak zadbać o skórę przed sylwestrową nocą?
(123RF)
d1c6fix

Zimą skóra jest przesuszona, skłonna do wyprysków i przebarwień. Żeby pozbyć się niedoskonałości, kosmetyczną regenerację warto zaplanować odpowiednio wcześniej. Ale jeśli do sylwestrowej imprezy pozostał zaledwie jeden dzień, najwięcej korzyści przyniosą tzw. zabiegi bankietowe z perłami, drobinkami złota lub na bazie kawioru. Dają one natychmiastowy efekt liftingu, nawilżenia, wygładzenia i rozjaśnienia.

Nawet najbardziej olśniewająca kreacja będzie się nieestetycznie prezentować w zestawieniu z zaczerwienioną, wysuszoną i podrażnioną skórą. By w pełni ją zregenerować, trzeba rozpocząć od intensywnego złuszczenia, ale takie zabiegi jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny należy wykonać co najmniej 1-2 tygodnie przed planowaną imprezą.

W przedświątecznej gorączce przygotowań nie wszystkie panie miały jednak czas na to, by zadbać o siebie, a pielęgnację zwykle zostawiają na ostatnie godziny przed balem sylwestrowym. Zdaniem dermatologów najlepszą opcją tzw. last minute są zabiegi bankietowe.

- Wśród zabiegów bankietowych szczególnie polecane są te szybko liftingujące. Ich najważniejszym zadaniem jest napięcie skóry, rysów twarzy, zmniejszenie szorstkości i suchości naskórka oraz zniwelowanie widoczności porów. To oczywiście przełoży się na efekt finalny. Skóra dodatkowo pokryta kosmetykami kolorowymi będzie wygładzona, a makijaż będzie się trzymał całą noc - mówi Anna Drobnik, szkoleniowiec KLAPP Cosmetics.
Pielęgnacyjne zabiegi bankietowe błyskawicznie rewitalizują cerę, poprawiają koloryt skóry oraz usuwają objawy zmęczenia i codziennego stresu.

- Bardzo dobrze sprawdza się zabieg kawiorowy. Kawior jest jednym z najcenniejszych surowców kosmetycznych, najbogatszych w różne liczne składniki odżywcze. Gwarantuje więc lifting, rozjaśnienie, odżywienie, a zatem plastyczność. Polecam też zabiegi ze złotem ze względu na to, że nasze ciało będzie idealnie lśniło - wyjaśnia Anna Drobnik.
Takie zabiegi najlepiej zaplanować w dniu wielkiego wyjścia lub na dzień przed, żeby efekt był jak najbardziej spektakularny.

- To są zabiegi luksusowe i jeśli te substancje rzeczywiście są pochodzenia naturalnego, jeśli jest to duża dawka kawioru, to cena wynosi 260-300 zł, a zabieg trwa 60 minut i wsparty jest masażem. Dla efektu liftingu dobrze by było, żeby był to również masaż liftingujący, czyli tak zwany face fit albo też kilka technik gimnastyki mięśni mimicznych twarzy przed lustrem przed bankietem plus kawior. Efekt będzie na pewno zachwycający - podkreśla Anna Drobnik.

Zabiegi bankietowe szybko poprawiają wygląd i stan skóry, jednak trzeba pamiętać o tym, że żaden, nawet najbardziej ekskluzywny zabieg wykonany jednorazowo, nie zastąpi odpowiednio dobranej, regularnej pielęgnacji.
- Istotne jest to, żeby pielęgnację gabinetową wesprzeć dobrą pielęgnacją domową, wtedy jest szansa na to, że uda nam się utrzymać te efekty jak najdłużej. Ogromne znaczenie ma więc to, jak klientki dbają o skórę w domu i czy stosują się do naszych profesjonalnych wskazówek - mówi Anna Drobnik.

Dermatolodzy radzą, by sposób pielęgnacji ściśle dostosowywać do rodzaju skóry, pory roku i warunków, w których się przebywa. Podstawą jest nawilżanie i odżywianie. Najlepiej stosować kosmetyki z tej samej linii.

d1c6fix

(kg)/Newseria

* 8 zalet kostek lodu. Dla zdrowia i urody*

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix