Trwa ładowanie...

Jak zrobić maseczkę z koszulki? Naczelny lekarz USA pokazuje prosty sposób

Naczelny lekarz USA, dr Jerome Adams, podzielił się w sieci prostym sposobem na zrobienie własnej maseczki ochronnej. Wystarczy kawałek materiału, np. bawełnianej koszulki i dwie gumki.

Share
Jak zrobić maseczkę z koszulki? Naczelny lekarz USA pokazuje prosty sposób
Źródło: Twitter, Getty Images
dlnii02

Dr Jerome Adams pracuje dla Centers for Disease Control and Prevention (CDC) – agencji rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, wchodzącej w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Jak zrobić maseczkę z koszulki?

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w USA zaleciło noszenie maseczek ochronnych. Zaznaczono, że mają to być nieprofesjonalne maseczki, ponieważ te profesjonalne są zarezerwowane dla personelu medycznego. Dr Jerome Adams pokazał, jak zrobić maseczkę z koszulki. Użył do tego bawełnianej bluzki, a film opublikował w sieci. Nagranie trwa zaledwie 45 sekund. Naczelny lekarz USA pokazuje na nim, jak każdy z nas może zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Właśnie poprzez zrobienie i używanie maseczki.

Koronawirus w USA

W USA liczba zainfekowanych i zgonów gwałtownie rośnie, najtrudniejsza sytuacja jest w stanie Nowy Jork. Rząd USA prognozuje, że szczyt zachorowań nastąpi pod koniec tego tygodnia (w Polsce czas Wielkiej Nocy). Obecnie z powodu CoVID-19 zmarło już blisko 11 tysięcy osób, a zainfekowało się 363 tysiące.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlnii02

Podziel się opinią

Share
dlnii02
dlnii02