ModaJaka powinna być kurtka dla dziecka. Polecamy najlepsze kroje

Jaka powinna być kurtka dla dziecka. Polecamy najlepsze kroje

Jaka powinna być kurtka dla dziecka. Polecamy najlepsze kroje
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
04.09.2018 15:06, aktualizacja: 04.09.2018 16:03

Dziecięca kurtka musi być wytrzymała i niezawodna. Jeśli ma posłużyć przez więcej niż jeden sezon, warto wybrać dobre jakościowo modele. Nie musisz przepłacać, teraz znajdziesz je w atrakcyjnych cenach.

Polecamy modele, które warto mieć, gdy nadciągną chłody. Dzięki nim dziecko uniknie jesiennej fali przeziębień. Eleganckie i przede wszystkim praktyczne modele kupisz taniej w internecie.

Kolor

Biorąc pod uwagę nadchodzące jesienne pluchy i mokrą pogodę, lepiej unikać jasnych kolorów, gdyż po kilku wyjściach kurtka może wymagać ponownego prania. Warto łączyć bardziej stonowane barwy, dzięki czemu okrycie będzie pasować do większej liczby stylizacji. Dobrym pomysłem będzie kolor niebieski, szary bądź klasyczny czarny.

Fason

Kurtka musi być przede wszystkim praktyczna. Zwróć uwagę na liczbę dostępnych kieszeni oraz rodzaj ich zapięcia. Kieszonki zapinane na suwak w sam raz nadają się do przechowywania kluczy czy drobniaków. Wewnętrzna kieszeń przyda się natomiast do zabezpieczenia wrażliwych drobiazgów przed deszczem lub drogocennych rzeczy przed kradzieżą. Zwróć uwagę na jakość suwaka, wykonany z plastiku prędzej się zużyje. Warto wyposażyć dziecko w kurtkę z dodatkowym zapięciem na rzepy lub guziki.

Ocieplany materiał

Choć wczesna jesień to nie czas na wybieranie kurtek z dodatkowym ociepleniem, to z biegiem czasu stanie się ono coraz bardziej przydatne. Sama podszewka na nic się nie zda, gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni. Liczy się również jakość wierzchniej warstwy, powinna być ona wykonana z wysoce wodoodpornego materiału syntetycznego. W razie nagłego oberwania chmury, będzie jak znalazł. Z drugiej strony powinna dobrze odprowadzać ciepło na zewnątrz, by nie doprowadzić do przegrzania.

Obraz
© Pixabay.com

Ochrona przed chłodem

Kurtka powinna mieć przede wszystkim odpowiednią długość, tak by w razie załamania pogody czy porywistych wiatrów nie wyziębić pleców. Z drugiej strony nie może być zbyt długa, by nie utrudniała ruchów. Nieodzownym elementem kurtki będzie również kaptur. Odpinany czy przyszyty na stałe - nie ma to najmniejszego znaczenia, ważne natomiast, by chronił przed wiatrem i deszczem.

Dobra jesienna kurtka powinna również mieć ściągacze, zarówno na dolnej krawędzi, jak i wokół kaptura. Dzięki temu będzie należycie chronić przed wiatrem i załamaniami pogody. Pozwoli również na lepsze dopasowanie kurtki do postury dziecka.

Obraz
© Pixabay.com
Źródło artykułu:WP Kobieta