ModaPierwsze kroki w nowym miejscu. Ubranka na początek żłobka, przedszkola i szkoły

Pierwsze kroki w nowym miejscu. Ubranka na początek żłobka, przedszkola i szkoły

Pierwsze kroki w nowym miejscu. Ubranka na początek żłobka, przedszkola i szkoły
Źródło zdjęć: © iStock.com

31.08.2018 12:03, aktual.: 31.08.2018 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy dzień żłobka, przedszkola i szkoły to wielkie wydarzenie i duże przeżycie dla dziecka. Rodzicom zależy na tym, aby dobrze się czuło w nowym miejscu i dobrze wypadło. W co ubrać dziecko z tej okazji?

W co ubrać dziecko na początek przedszkola lub szkoły?

Dawniej reguły ubioru w pierwszym dniu szkoły były znacznie bardziej surowe i restrykcyjne. Dziecko, które nie miało na sobie białej bluzki lub koszuli i czarnych, lub granatowych spodni czy spódnicy było narażone na krytykę. Obecnie obowiązują dwa trendy, w zależności od wieku dzieci, rodzaju placówki i obowiązujących tam obyczajów. Albo pełny, formalny strój, albo swobodny indywidualizm. Przed pierwszym dniem w całkiem nowym miejscu po prostu spytajmy o to, co będzie najlepsze. Zdecydowanie odradza się podchodzenie do tego rodzaju garderoby jako okazywania swojej zamożności. W druga stronę też nie warto przesadzać, bo dziecko ubrane w praktyczne, znoszone ubrania "do zdarcia" i "do zabawy" może poczuć się pokrzywdzone.

Żłobek, klub malucha lub przedszkole — jakie ubranka dla najmłodszych?

W miejscach, gdzie najmłodsze maluchy zaczynają spędzać czas z rówieśnikami pod okiem opiekuna, liczy się komfort i względy praktyczne, na drugim miejscu jest moda i styl, ale te dwa trendy nietrudno połączyć. Łatwo zauważyć dużą różnicę pomiędzy ubraniami różnych dzieci. Jedne z nich będą codziennie prezentować się jak na dziecięcym wybiegu, a drugie beztrosko się bawić nawet w rajstopkach i bluzeczkach. Najlepiej wybierzesz ubrania dla dziecka, ale dobrą praktyką jest też umożliwienie mu samodzielnej decyzji. Warto wyznaczyć w tygodniu dzień pełnej swobody, kiedy córka lub syn mogą włożyć to, co chcą, nawet jeśli wybór padłby na dwie skarpetki różnego koloru.

Odpowiednie ubranka na aktywny dzień dla dziecka

W ubiorze dzieci, które dużo czasu spędzają aktywnie, liczy się komfort, a utrzymać go pomogą bawełniane, łatwe w wypraniu ubranka: rajstopy, getry lub dresowe spodenki.

Do tego najlepiej bawełniane koszulki i bluzeczki. Takie ubranka wybierajmy w jasnych kolorach, które częściej możemy uprać w wyższej temperaturze. Są najbardziej delikatne dla skory dzieci, przepuszczają powietrze i są bardzo wygodne. Dodatkowo są idealną bazą do ubierania się ''na cebulkę". Opiekun lub samodzielne dziecko łatwiej zdejmie jedną, cieńszą warstwę ubranek, a elastyczna bawełna pozwoli szybciej się ubrać na jesienny spacer na plac zabaw.

Pierwsze kroki na szkolnym korytarzu

Kiedy nasze dziecko idzie do szkoły, najczęściej od razu wiemy, czy w danej placówce obowiązują mundurki lub określony styl ubierania na ważne okazje. Bywa, że szkoły przywiązują duże znaczenie do eleganckiego stroju. Warto zaopatrzyć się w klasyczną koszulę lub bluzkę. Najlepiej, aby były białe, ale odcienie jasnej szarości i błękitu, a także kolor granatowy i czarny też będą odpowiednie.

Dolna część formalnego stroju, jeśli nie są to spodnie lub spódniczka z mundurka, może być nieco niej formalna. Nie powinno stanowić problemu, aby syn włożył ładne, granatowe jeansy, a córka spódnicę we wzór lub z falbanami.

Kolejny rok szkolny w tej samej szkole będzie dużo łatwiejszy, bo obowiązujące w niej reguły będą nam już dobrze znane. Pomożemy wybrać dziecku stosowny stój na formalne okazje, jak i ubrania na co dzień, które pozwolą mu poczuć się pewnie wśród szkolnych przyjaciół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także