Jaki jest klucz do udanego randkowania?
Nawet szczęśliwym narzeczonym, a nawet szczęśliwym małżonkom przyda się kilka porad odnośnie udanego randkowania, by ich spotkania zawsze były miłe... Jak sprawić wrażenie pewności siebie i spowodować, że ta druga osoba będzie chciała spotykać się z nami, rozmawiać znacznie częściej? Oto kilka cennych wskazówek...
Nawet szczęśliwym narzeczonym, a nawet szczęśliwym małżonkom przyda się kilka porad odnośnie udanego randkowania, by ich spotkania zawsze były miłe... Jak sprawić wrażenie pewności siebie i spowodować, że ta druga osoba będzie chciała spotykać się z nami, rozmawiać znacznie częściej? Oto kilka cennych wskazówek...
Jak sprawdzili amerykańscy eksperci od nawiązywania znajomości, największe szanse na rozpoczęcie, utrzymanie znajomości mają osoby, które starają się rozmawiać w sposób interesujący i zabawny, a przede wszystkim takie, które wykazują zainteresowanie tą drugą osobą.
Tymczasem istnieje pokusa, by im dłużej się znamy i im pewniej czujemy się w towarzystwie swej drugiej połówki, tym mniej interesować się jej przeżyciami. To wielki błąd, każdego dnia bowiem przeżywamy coś interesującego, o czym warto powiedzieć najbliższej osobie lub o co warto ją zapytać. Także zatem narzeczeni, którzy się dobrze znają, mogą nadal wiele się od siebie dowiedzieć, bo warto pamiętać, że im więcej się wie, tym więcej można zadać pytań...
Okaż pewność... lub nieśmiałość
Gdy dochodzi do spotkania, psychologowie zalecają wykazywanie się śmiałością oraz pewnością siebie, opanowanie mowy ciała, gestów rąk, jasność spojrzenia, najlepiej prosto w oczy. Wszelkie sposoby komunikacji, które mają przemawiać za szczerością intencji, są warte opracowania.
Nie chodzi tylko o pewność siebie, lecz bardziej nawet o uczciwość. To bardzo cenną cechą, dlatego osoby, które nie potrafią być śmiałe, lepiej nawet zrobią otwarcie wykazując się nieśmiałością niż siląc się na śmiałość, najbardziej zniechęca bowiem sztuczne zachowanie.
Nawet znającym się dobrze narzeczonym przyda się ta rada, bowiem zdarzają się tematy, na które ciężko jest rozmawiać czy sytuacje, w których trudno jest się zachować w sposób otwarty i śmiały. Lepiej wtedy przyznać się do swej niepewności niż udawać i sprawiać wrażenie, że ma się coś do ukrycia. A najlepiej zawsze starać się zachować grzecznie, nic nie odrzuca przecież bardziej niż nadmierna pewność siebie osoby, która nie umie się zachować!
Uwierz w swoje piękno
Psychologowie amerykańscy zaobserwowali także jeszcze jedną istotną prawidłowość, Neil Strauss, autor poradnika o dobrych randkach, podkreśla, że najważniejszy nie jest wcale rzeczywisty wygląd, ale samopoczucie - nawet niezbyt piękna osoba, która czuje się ładna i w taki sposób się zachowuje, potrafi przekonać wszystkich, że faktycznie jest urodziwa.
Jak sprawiać wrażenie osoby ładnej? To dosyć proste: należy dbać o wygląd przez dbanie o ciało, ładne ubranie, które umiejętnie podkreśla atuty figury i urody, ale także należy dbać o sposób bycia przez chętne nawiązywanie kontaktów z innymi, otwartość, częste uśmiechanie się, także do osób nieznajomych.
Wesołe usposobienie, chętne nawiązywanie rozmowy, uśmiech i życzliwość zawsze działają pozytywnie na otoczenie, a w końcu jest się przecież z czego cieszyć: randka z kochaną osobą, z którą ma się spędzić resztę życia, to przecież największy powód do szczerej radości.
(bb)