Jaki naszyjnik wydłuży szyję, czyli krótki przewodnik po stylizacji
Kolejnymi problemami sylwetki, z którymi się rozprawimy, będą: krótka szyja i długa szyja, mała głowa i duża głowa, wysokie, szerokie i niskie czoło. Przedstawiamy fasony ubrań, które pomogą zatuszować te dysproporcje. Omówimy kształty biżuterii oraz fryzury, będące naszymi sprzymierzeńcami w walce o idealne proporcje ciała i twarzy oraz te, które jeszcze bardziej uwidocznią mankamenty.
Kolejnymi problemami sylwetki, z którymi się rozprawimy, będą: krótka i długa szyja, mała i duża głowa, wysokie, szerokie i niskie czoło. Przedstawiamy fasony ubrań, które pomogą zatuszować te dysproporcje. Omówimy kształty biżuterii oraz fryzury, będące naszymi sprzymierzeńcami w walce o idealne proporcje ciała i twarzy oraz te, które jeszcze bardziej uwidocznią mankamenty.
Krótka szyja/długa szyja
Długa szyja lubi to, czego zupełnie nie toleruje szyja krótka. Przede wszystkim golfy, półgolfy, wysokie stójki, zapięcia wysoko pod szyją, małe dekolty, biżuterię w formie krótkich naszyjników, obróżek przylegających do szyi i zdecydowanie długie lub półdługie wołsy, ponieważ krótka fryzura dodatkowo wydłuży łabędzią szyję. Jeśli chodzi o apaszki i szale to wskazane jest umiejscowienie ich na środku szyi.
Krótka szyja za to wypadnie korzystniej w otoczeniu głębokich lub długich dekoltów, zwisających długich naszyjników, łańcuszków, korali. Kształt ubrań i biżuterii ma ciągnąć w dół, wydłużać, wyciągać pionowo, a nie odcinać w poziomie jak w przypadku długiej szyi. Krótka szyja zostanie wydłużona dzięki kolczykom podłużnym, wiszącym oraz krótkim włosom. Amatorkom zapuszczania włosów polecamy fryzury koniecznie dłuższe niż do karku - muszą zasłonić szyję. Apaszki lub szale najlepiej jak będą luźno zwisać z ramion w dół, niewskazane jest obwiązywanie się nimi wokół szyi.
Krótka i mała twarz kontra duża głowa
Jeżeli głowa jest zbyt mała w stosunku do całej postury, wówczas należy ją optycznie powiększać i poszerzać. Świetnie nadają się do tego kapelusze ze średnim i większym rondem i wszelakie odstające fryzury i podnoszone na szczycie głowy, w tym też loki i fale, które dodają objętości. Jasny kolor włosów optycznie zwiększy objętość, a tym samym powiększy nieco głowę, poprawiając proporcje całego ciała. Mała głowa nie powinna nosić dużych ozdób (kolczyki, korale).
Jeśli jesteśmy posiadaczkami dużej głowy, to nie dodawajmy jej objętości zbyt rozbudowaną fryzurą czy nakryciami. Ciemniejszy, jednolity kolor włosów optycznie zmniejszy objętość tej części naszej sylwetki. Pazurki przykrywające część policzków i czoła optycznie wysmuklą i zmniejszą twarz. Duża głowa nie powinna nosić małych ozdóbek. Pamiętajmy o zasadzie doboru dodatków proporcjonalnych do wielkości ciała.
POLECAMY: * Biżuteria do mojego typu urody?*
Idealny kształt twarzy będzie charakteryzował się np. tym, że długości 3 stref będą sobie równe. Te strefy to: linia od nasady włosów do najwyższego punktu łuków brwiowych (strefa I), najwyższy punkt łuków brwiowych do końca nosa (strefa II), koniec nosa do końca brody (strefa III). Jeśli strefa I jest wyraźnie dłuższa – mówimy o wysokim czole, jeśli jest wyraźnie krótka – mamy do czynienia z czołem niskim. Czoło wysokie lub niskie może tez jednocześnie być szerokie.
Jak sobie poradzimy z wysokim czołem? Po pierwsze grzywka. Grzywka zakrywająca czoło, załatwia całą sprawę. Jeśli jednak nie lubimy grzywek, lub nie chcemy poprzez grzywkę poszerzać twarzy, to postarajmy się odpowiednim makijażem skrócić nieco ten fragment. Jak to zrobić? Muśnijmy kilka razy pudrem brązującym okolice nasady włosów. Lekkie przyciemnienie tej okolicy optycznie zmniejszy/skróci czoło.
Jeśli mamy twarz z niskim czołem, to tak jak w przypadku posiadaczek czoła wysokiego, albo decydujemy się zakryć czoło grzywką – króciutką, najlepiej asymetryczną lub obfitą zebraną od szczytu głowy. Jeśli wolimy poprawić proporcje makijażem, to absolutnie nie stosujmy pudru brązującego, żeby jeszcze bardziej nie skrócić czoła, możemy lekko rozjaśnić okolice nasady włosów jaśniejszym niż reszta twarzy podkładem lub musnąć jasnym rozświetlającym pudrem. Ten zabieg zastosowany na środek uwypukli czoło płaskie.
Szerokie czoło zasłoni asymetryczna postrzępiona grzywka lub włosy z przedziałkiem na środku, ale nie zebrane za uszy, tylko zakrywające uszy oraz boki twarzy. Makijażem zwężamy czoło muskając boki czoła pudrem brązującym.
POLECAMY: * Biżuteria do mojego typu urody?*