Jakie łóżko do sypialni - drewniane czy tapicerowane?

Jakie łóżko do sypialni - drewniane czy tapicerowane?

Jakie łóżko do sypialni - drewniane czy tapicerowane?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
10.10.2018 15:28

Wybór łóżka do sypialni wiąże się z wieloma dylematami co do szerokości, rodzaju materaca czy stylu mebla. Poza tym pojawia się pytanie, które łóżko jest lepsze – to tapicerowane czy z drewnianym stelażem. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Kryteria podczas wyboru łóżka do sypialni

Podczas zakupu łóżka do sypialni warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest wygodny i dobrany do swoich potrzeb materac. To bardzo ważne, aby zapewnić sobie zdrowy sen. Poza tym istotne będą wymiary łóżka, a przede wszystkim jego szerokość. W przypadku łóżka pojedynczego będzie to około 90 cm, a łóżka dla dwóch osób od 140 cm do 180 cm. Poza tym warto również wziąć stylistykę, w jakiej został wykonany mebel. Do jednych wnętrz lepszym wyborem będzie tapicerowane łóżko, do innych zaś drewniane.

Tapicerowane łóżko do sypialni

Łóżka najczęściej tapicerowane są miękkimi materiałami, takimi jak alcantara, plusz, szenile, welur czy podobny do aksamitu flock.

Szenile to materiały tapicerskie, które stanowią najczęściej wybierane obicia mebli, również łóżek do sypialni. Może być tłoczony we wzory, złożony z wielokolorowych pasów czy stanowić kolorystyczny melanż odcieni. Alcantara jest miękka tak jak plusz czy flock. Łóżko tapicerowane welurem będzie z kolei bardzo eleganckie, zwłaszcza gdy zostanie umieszczone na nim pikowanie.

Obraz
© Materiały prasowe

Ogromną zaletą tapicerowanych łóżek do sypialni jest to, że są estetyczne, dodają przytulności i miękkości. Poza tym mogą stanowić mocny akcent kolorystyczny w wystroju pomieszczenia, ewentualnie wprost odwrotnie – idealnie wtapiać się w design. Doskonale wyglądają łóżka tego typu z tkaninowymi zagłówkami. Jeśli chodzi o minusy tapicerowanych łóżek, to z pewnością wymienić należy fakt, że zbierają sporo kurzu, który będzie szkodliwy dla alergików. Poza tym tkanina się wyciera i szybko brudzi.

Łóżko do sypialni drewniane

Zamiast tapicerowanego, wybrać można łóżko do sypialni na drewnianym stelażu. To rozwiązanie, które estetycznie może wydawać się nieco bardziej surowe, jednak dobór odpowiedniej kapy oraz miękkich poduszek doda pomieszczeniu przytulności. W sklepach meblowych dostępne są łóżka z różnego rodzaju drewna, które różni się między sobą trwałością i odcieniem. Nie powinno być problemu z wyborem barwy odpowiadającej reszcie mebli w pomieszczeniu.

Obraz
© Materiały prasowe

Poza tym drewniane łóżka mogą być złożone z pełnych paneli, które pod materacem stanowić będą fronty schowków na pościel, a także pełny zagłówek. Wybór może paść również na drewniane łóżko żeberkowe, które będzie najbardziej tradycyjnym modelem.

Plusem łóżka drewnianego będzie na pewno łatwe utrzymanie go w czystości, a przede wszystkim usuwanie zalegającego kurzu. Wystarczy użyć ściereczki i preparatu do drewna. Niestety twarda konstrukcja może utrudniać oglądanie telewizji czy czytanie książek w pozycji półleżącej. Dlatego potrzebne będą duże i miękkie poduszki. Wstawienie do sypialni drewnianego łóżka pozwoli również na swobodne dekorowanie wnętrza tkaninami i kolorami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także