Wymiary łóżka 2‑osobowego. Jakie łóżko wybrać?

Wymiary łóżka 2-osobowego. Jakie łóżko wybrać?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.09.2018 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybór łóżka powinien zależeć od materaca, obecności szuflad na pościel, ale przede wszystkim od wymiarów. Największe łóżka dwuosobowe będą idealne dla wygodnickich, którzy dysponują dużą sypialnią. Najmniejsze z kolei zmieszczą się do niewielkiego pomieszczenia.

Jak wybrać odpowiednie łóżko 2-osobowe?

Wybór łóżka to decyzja na wiele lat, dlatego zakup powinien być dobrze przemyślany. Jest kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas kupowania łóżka dwuosobowego. Będzie to między innymi rodzaj materaca oraz rozmiar.

W pierwszej kolejności warto przemyśleć, jaki materac ma posiadać łóżko do sypialni. Może być on bowiem materac piankowy lub kieszeniowy, a jeśli ten drugi to z kokosem, lateksowy albo z gryką. Poza tym może być montowany na stałe lub wymienny, kupowany osobno. Wybór zależeć będzie od gustu użytkowników, a czasem również od ich zdrowia.

Poza tym przy kupnie łóżka dwuosobowego ważny będzie również zagłówek. Do wyboru producenci pozostawiają zagłówki drabinkowe, obite materiałem oraz pełne drewniane. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie na ścianie wezgłowia, pokrytego na przykład aksamitem. Minusem takiej ozdoby jest to, że ogranicza możliwość szybkiego przemeblowania. Znaczenie mogą mieć również wbudowane elementy łóżka takie jak chociażby stoliki nocne albo pojemne szuflady na pościel.

Obraz
© iStock.com | KatarzynaBialasiewicz

Tym, co jednak wydaje się najważniejsze podczas wyboru łóżka, są jego wymiary. Istnieją dwa czynniki, od których należy uzależnić rozmiar łóżka dwuosobowego. Pierwszy to potrzeby użytkowników, drugi natomiast to wymiary sypialni. Nietrudno o zagracenie i pozbawienie funkcjonalności sypialni, gdy kupi się zbyt duże łóżko.

Wymiary łóżek 2-osobowych

Łóżka dwuosobowe dostępne są w trzech standardowych szerokościach. Z kolei długość jest zawsze ta sama.

Przeglądając ofertę sklepów meblowych, nietrudno zauważyć, że standardową długością łóżek dwuosobowych jest 200 cm. Ten wymiar dotyczy ponadto różnego rodzaju kanap z funkcją spania: sof, narożników czy wersalek.

Obraz
© iStock.com | mihalis_a

Z kolei szerokość jest zróżnicowana. Najmniejszym spotykanym łóżkiem dla dwóch osób jest to o szerokości 140 cm. Pozwala na swobodne wyspanie się, jednak nie pozostawia zbyt dużo miejsca dla małżonków. Pasuje do wąskich lub po prostu malutkich sypialni. Większe są łóżka dwuosobowe 160 cm. To najczęściej wybierana przez pary szerokość. Takie łóżka zapewniają komfort, ale nie zagracają pomieszczenia. Z kolei najszersze są łóżka małżeńskie 180 cm. To wybór odpowiedni do dużych sypialni. Zapewnią przyjemny sen nawet tym, którzy potrzebują naprawdę dużo miejsca.

Łóżka 2-osobowe w niestandardowych wymiarach

W sklepach stacjonarnych nie zawsze możliwe jest kupienie łóżka o niestandardowych wymiarach. Nie oznacza to jednak, że jest to misja niemożliwa. Osoby wysokie albo takie, które mogą sobie pozwolić na naprawdę duże łóżko dwuosobowe, bez problemu zamówią odpowiedni mebel w fabryce czy u lokalnego stolarza. Cena może okazać się nieco wyższa, ale komfort spania zupełnie ją wynagrodzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także