Szerokość łóżka dla jednej osoby. Jakie łóżko jest najwygodniejsze?

Szerokość łóżka dla jednej osoby. Jakie łóżko jest najwygodniejsze?

Szerokość łóżka dla jednej osoby. Jakie łóżko jest najwygodniejsze?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.10.2018 15:46, aktualizacja: 10.10.2018 19:49

Łóżko dla jednej osoby na określone wymiary. Jednak jeśli użytkownik uzna je za niewystarczające, istnieje wiele innych możliwości zaaranżowania łóżka jednoosobowego, na przykład dzięki wąskiej wersalce czy tapczanowi.

Szerokość łóżka dla jednej osoby

Zazwyczaj łóżka mają swoje określone rozmiary. Najpopularniejszą długością łóżek dla dorosłych jest 200 cm. Z kolei szerokości mogą być różne. Dla łóżka pojedynczego najpopularniejszą wartością jest 90 cm, choć zdarzają się również tapczany o szerokości 100 cm.

Osoby potrzebujące nieco więcej miejsca powinny z kolei postawić na wąskie wersalki. Po rozłożeniu osiągną one szerokość 120 cm, o którą trudno w przypadku standardowych łóżek pojedynczych.

Obraz
© iStock.com | dglimages

Wygodne łóżko dla jednej osoby

Wąskie standardowe łóżko dla jednej osoby będzie odpowiednie do niewielkich sypialni. Łóżek tego typu producenci pozostawiają do dyspozycji klientów wiele. Może to być tradycyjne połączenie drewnianego lub metalowego stelażu z wymiennym materacem. W tym jednak przypadku trzeba będzie się liczyć z brakiem schowka na pościel.

Wybór tapczanu o szerokości 90 cm lub 100 cm pod tym względem będzie o wiele trafniejszy. Takie łóżko dla jednej osoby będzie równe, choć nie zawsze miękkie czy dostosowane do zdrowia i kondycji kręgosłupa śpiącego.

Obraz
© Materiały prasowe

Osoby, które mają do dyspozycji większą sypialnię, nawet jeśli sypiają solo, mogą pokusić się o łóżko dwuosobowe. Niekoniecznie musi być szerokie. Rozsądną wartością jest 140 cm, która zapewnią wygodny sen nawet najbardziej wymagającym. W takim przypadku łóżko również może przybrać formę tapczanu lub zestawu stelażu z materacem.

Łóżko dla jednej osoby w salonie

Zdarza się, że łóżko użytkowane przez jedną osobę musi znaleźć się w salonie. Przykładem może być chociażby kawalerka. Czy zatem w takich przypadkach trzeba zrezygnować z małego tapczanu albo wygodnej kanapy? Jasne, że nie. Rozwiązaniem może okazać się tapczan w formie sofy. Tego typu łóżko pojedyncze nie będzie się rozkładało, a nierzadko wyposażone będzie w schowek na pościel. Szerokie i grube poduchy staną się zaś w ciągu dnia wygodnym oparciem.

Obraz
© iStock.com | KatarzynaBialasiewicz

Tapczan dla jednej osoby to rozwiązanie idealne do salonu, ale sprawdzi się też w sypialni. Ułatwi naukę czy pracę, jeśli domownik zechce odejść na chwilę od biurka i popracować w łóżku. Poza tym design poduszek nierzadko wzbogaci kolorystycznie wnętrze, co doda również przytulności.

Obraz
© Shutterstock.com