Trwa ładowanie...
d311w6u

Janina Ochojska w Europarlamencie. Widać, że posłanka jest w trakcie chemioterapii

Janina Ochojska, jedna z najpopularniejszych polskich działaczek humanitarnych, pojechała do Brukseli na swoją pierwszą sesję w Europarlamencie. Tuż przed wyborami działaczka dowiedziała się, że ma raka piersi, ale pomimo tego nie straciła zapału do pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomimo ciężkiej choroby, Janinie Ochojskiej uśmiech nie schodzi z twarzy
Pomimo ciężkiej choroby, Janinie Ochojskiej uśmiech nie schodzi z twarzy (Twitter)
d311w6u

Janina Ochojska w Europarlamencie

Janina Ochojska jest zaangażowana w działalność społeczną od wielu lat. W 1992 roku założyła Polską Akcję Humanitarną, której celem jest udzielanie pomocy ludziom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

W tym roku Ochojska postanowiła poszerzyć zakres swojej pracy i wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na finiszu walki o mandaty działaczka dowiedziała się, że jest chora na raka piersi. Jednak pomimo szokującej wiadomości, Ochojska nie wycofała się z wyborów. Co więcej, postanowiła zrobić pożytek ze swojej choroby i głośno namawiała inne kobiety do regularnych badań. "Ja nie badałam się trzy lata" - przyznała z smutkiem.

d311w6u

Zobacz także: Janina Ochojska ma raka piersi. "Mam coś ważnego do powiedzenia"

Na początku lipca Janina Ochojska wraz z innymi politykami, którzy dostali się do Europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej, wybrała się do Brukseli na pierwszą sesję. Różna Thun opublikowała kilka fotografii razem z Janiną.

Na zdjęciach widać uśmiechniętą Janinę Ochojską, ale też i nie sposób jest nie zauważyć jej chusty na głowie, która ewidentnie wskazuje, że działaczka jest w trakcie chemioterapii. Internauci momentalnie zasypali ją ciepłymi słowami i życzeniami powrotu do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d311w6u

Podziel się opinią

Share

d311w6u

d311w6u