Blisko ludziJanina Ochojska w Europarlamencie. Widać, że posłanka jest w trakcie chemioterapii

Janina Ochojska w Europarlamencie. Widać, że posłanka jest w trakcie chemioterapii

Janina Ochojska w Europarlamencie. Widać, że posłanka jest w trakcie chemioterapii
Źródło zdjęć: © Twitter
Klaudia Stabach
02.07.2019 19:23

Janina Ochojska, jedna z najpopularniejszych polskich działaczek humanitarnych, pojechała do Brukseli na swoją pierwszą sesję w Europarlamencie. Tuż przed wyborami działaczka dowiedziała się, że ma raka piersi, ale pomimo tego nie straciła zapału do pracy.

Janina Ochojska w Europarlamencie

Janina Ochojska jest zaangażowana w działalność społeczną od wielu lat. W 1992 roku założyła Polską Akcję Humanitarną, której celem jest udzielanie pomocy ludziom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

W tym roku Ochojska postanowiła poszerzyć zakres swojej pracy i wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na finiszu walki o mandaty działaczka dowiedziała się, że jest chora na raka piersi. Jednak pomimo szokującej wiadomości, Ochojska nie wycofała się z wyborów. Co więcej, postanowiła zrobić pożytek ze swojej choroby i głośno namawiała inne kobiety do regularnych badań. "Ja nie badałam się trzy lata" - przyznała z smutkiem.

Na początku lipca Janina Ochojska wraz z innymi politykami, którzy dostali się do Europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej, wybrała się do Brukseli na pierwszą sesję. Różna Thun opublikowała kilka fotografii razem z Janiną.

Na zdjęciach widać uśmiechniętą Janinę Ochojską, ale też i nie sposób jest nie zauważyć jej chusty na głowie, która ewidentnie wskazuje, że działaczka jest w trakcie chemioterapii. Internauci momentalnie zasypali ją ciepłymi słowami i życzeniami powrotu do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (517)
Zobacz także