Trwa ładowanie...
d1s8uuq

Jaruzelska przeciw aborcji. Mówi o chorym dziecku Jakiego

Monika Jaruzelska wchodzi do polityki z mocnymi poglądami. W rozmowie z "Dużym Formatem" mówi wprost: Aborcja nie jest ok. Wyznaje, że zanim zaszła w ciążę, uważała inaczej. Wszystko zmieniło się, gdy myślała, że jej dziecko urodzi się chore.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monika Jaruzelska zabrała głos ws. aborcji
Monika Jaruzelska zabrała głos ws. aborcji (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
d1s8uuq

Jaruzelska zaszła w ciążę w wieku 40 lat i zrobiła badania prenatalne. Płód był zagrożony wadą genetyczną. Czekając na ostateczne wyniki, córka generała wiedziała już, że nie podda się . – Bo w tak późnym okresie to by było nie tyle usunięcie płodu, co urodzenie dziecka, które nie jest w stanie oddychać poza moim organizmem. Czyli jakbym urodziła rybę, która się dusi na powietrzu. Zdecydowałam się więc urodzić, wiedząc, że mogę być potem osobą nieszczęśliwą – opowiada "Dużemu Formatowi". Dodaje, że nie liczyła na ewentualną pomoc państwa, której jest zdaniem de facto wciąż nie ma.

PiS proponuje 4 tys. złotych matkom, które zdecydują się urodzić chore dziecko. Dla Jaruzelskiej to suma nieadekwatna do potrzeb. – To jak zasiłek pogrzebowy – komentuje. Chyli jednak czoła przed rodzicami takich dzieci. – Mam wielki szacunek dla tych rodzin, w tym przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, który wraz z żoną zdecydował się przyjąć chore dziecko i z miłością pokazuje je światu – podkreśla. I mówi wprost, że nie poparłaby aborcji na żądanie, bo "czułaby się z tym niekomfortowo".

Przyszła polityk - która w ostatnim sondażu dla "Super Expressu" plasuje się za Robertem Biedroniem - broni katolików sprzeciwiających się aborcji jako takiej. Jest przekonana, że nikt ich nie szanuje, co wyraża się choćby w sformułowaniu "Aborcja jest ok". – Tam się kończy wolność jednego, gdzie się zaczyna szacunek dla drugiego – stwierdza. Zauważa jednak, że dotyczy to obu stron barykady i nazywanie kobiet morderczyniami jest złe i niezgodne z prawem.

d1s8uuq

Zobacz także: Polak o porwaniu w Meksyku

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d1s8uuq

Podziel się opinią

Share
d1s8uuq
d1s8uuq