UrodaJedna pigułka i... po zmarszczkach?

Jedna pigułka i... po zmarszczkach?

Jedna pigułka i... po zmarszczkach?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
26.09.2011 10:34, aktualizacja: 26.09.2011 16:44

Specjaliści prześcigają się w pomysłach na zlikwidowanie największej zmory kobiet - zmarszczek. Do tej pory kazano nam wierzyć w skuteczność zabiegów kosmetycznych i profesjonalnych kremów. Teraz przekonują, że wystarczy... połknąć tabletkę.

Specjaliści prześcigają się w pomysłach na zlikwidowanie największej zmory kobiet - zmarszczek. Do tej pory kazano nam wierzyć w skuteczność zabiegów kosmetycznych i profesjonalnych kremów. Teraz przekonują, że wystarczy... połknąć tabletkę. Rewolucja?

Naukowcy zapewniają, że teraz pozbycie się zmarszczek jest tak proste, jak nigdy dotąd. Rewolucyjne "pigułki młodości" mają zmniejszać kurze łapki nawet o jedną trzecią. Testy, przeprowadzone na 480 kobietach, pokazały, że zmarszczki wokół oczu zmniejszyły się o 30 proc. w niespełna 14 tygodni. Tabletka, którą należy przyjmować trzy razy dziennie, jest pierwszym tego typu specyfikiem, który wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Tabletki mają kosztować 35 funtów za opakowanie, które starczy na miesiąc (ok.176 zł). Zawierają mieszankę ekstraktów spożywczych, które, jak twierdzą naukowcy, likwidują przyczyny starzenia się skóry.

W miarę starzenia organizmu, spada bowiem poziom estrogenów i skóra wytwarza coraz mnie kolagenu, który jest odpowiedzialny za jej gładkość i elastyczność. Jak mówi dr John Casey, który kierował badaniami zespołu Unilever, pigułka ma za zadanie aktywować stare komórki skóry do pracy i sprawiać, że będą "zachowywać" się jak młode komórki - czytamy w Daily Mail. "Unikalny skład pigułki sprawia, że jest ona w stanie zmniejszyć zmarszczki już w 14 tygodni." - mówi dr Casey. I dodaje, że działanie jego tabletki znaczenie przewyższa skuteczność kremu przeciwzmarszczkowego.

Co to za unikalne składniki, które mają tak rewolucyjne działanie? Witaminy C i E, izoflawony z soi, likopen z pomidorów i omega-3 z olejów rybnych, które są obecnie sprzedawane jako suplementy diety.

Wyniki badań opublikowano już w czasopiśmie New Scientist, zaprezentowano w Towarzystwie Investigative Dermatology konferencji w Atlancie i wysłano do czasopism naukowych do wglądu. Jeśli wyniki badań klinicznych zostaną uznane, tabletka-cud wkrótce będzie dostępna.

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także