"Myślisz, że to banany...". Wszyscy dają się nabrać

Obrazkowe iluzje optyczne robią prawdziwą furorę w internecie. Ludzie uwielbiają testować swoją spostrzegawczość. Nic więc dziwnego, że łatwo ich nabrać.

Zdjęcie bananów wzbudziło niemałe emocje
Zdjęcie bananów wzbudziło niemałe emocje
Źródło zdjęć: © Twitter

14.07.2023 | aktual.: 14.07.2023 10:03

Co jakiś czas hitem internetu staje się iluzja optyczna. Większość ludzi uwielbia testować swoją spostrzegawczość, a gdy okazuje się, że dostrzegają co innego, w sieci zaczyna wrzeć. Tak było w przypadku słynnej sukienki, która podzieliła społeczność. Jedni uważali, że kreacja jest biało-złota, inni dostrzegali natomiast kolor niebieski i czarny. Temat był tak gorący, że zainteresował nawet naukowców. Czasem jednak zdarzają się i żartownisie, którzy nabierają innych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokazał zdjęcie bananów. Ale czy na pewno?

Jakiś czas temu serwis społecznościowy Twitter dosłownie został opanowany przez zdjęcie bananów, które wrzucił jeden z internautów, a pozostałe 564 osoby udostępniły jego post. Dlaczego fotografia wzbudziła takie emocje? Wszystko przez opis. Czytając go, można bowiem nabrać wątpliwości.

"Jeśli myślisz, że to banan, to odwróć telefon do góry nogami" - czytamy napis.

Oczywiście szybko okazało się, że to zwykły żart. Nie trzeba nawet odwracać obrazka, by zobaczyć, że na dole widnieje odwrócony napis "tak, to są banany". Mimo tego internauci dali się nabrać.

"Odwróciłam swój telefon i to w taksówce. Co za wstyd", "Ale się zdenerwowałam", "Naprawdę miałam nadzieję, że to coś innego. Oszukałeś mnie", "Głupia ja, właśnie odwróciłam telefon", "Nie wierzę, że naprawdę to zrobiłam" - komentują użytkownicy Twittera, który dali się nabrać na niewinny żart.

Jakie iluzje optyczne uwielbiają internauci?

Furorę zwykle robią obrazki, dzięki którym trzeba wytężyć wzrok i znaleźć ukrytą liczbę, przedmiot lub zwierzę. Wpatrywanie się w iluzję optyczną często budzi jednak duże emocje, niekoniecznie tylko te pozytywne. Niektórzy traktują je bowiem jak wyzwanie, liczą czas, sprawdzają w ten sposób nie tylko swoją spostrzegawczość, ale i inteligencję. Gdy więc nie udaje się szybko odkryć zagadki, wpadają w złość i frustrację. Wielu internautów potrafi godzinami wpatrywać się w w iluzje optyczne, traktując je jak rozrywkę w stylu czytania książki czy oglądania seriali telewizyjnych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)