FitnessJeśli zauważysz coś takiego na swojej choince, natychmiast wynieś ją z domu!

Jeśli zauważysz coś takiego na swojej choince, natychmiast wynieś ją z domu!

Jeśli zauważysz coś takiego na swojej choince, natychmiast wynieś ją z domu!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Paulina Ermel
27.12.2017 08:59

Choć świąteczny czas kojarzy nam się przede wszystkim z ozdabianiem choinki, którą najpierw przynosimy z zewnątrz do domu, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Wcześniej takie drzewko znajdowało się w lesie bądź specjalnej szkółce i pełniło tam m.in. rolę domu dla różnych żyjątek. Jeden z użytkowników Facebooka zauważył na swojej choince "masę" o wielkości orzecha. Jeśli wy też ją widzicie, szybko pozbądźcie się drzewka.

Wśród mieniących się ozdób powieszonych na gęstych gałęziach mogą czaić się setki jaj owadów. A ciepło naszych domów tylko przyspiesza czas potrzebny na ich wyklucie się. Daniel Reed, jeden z użytkowników Facebooka, wrzucił do sieci zdjęcie wraz z ostrzeżeniem. Szybko rozniosło się ono w internecie - udostępniło je aż 75 tysięcy osób.

"Jeśli zdarzy ci się zobaczyć na choince masę o wielkości i kształcie orzecha, wynieś drzewko albo gałązkę z domu i umieść ją w swoim ogrodzie" - napisał Daniel Reed. "W tym roku mieliśmy na swoim drzewku dwa takie kokony. Nie powinno się ich w ogóle wnosić do domu, bo to jaja modliszki, które w cieple szybciej się wylęgną i młode umrą z głodu" - dodał.

Reed postanowił uświadomić innych użytkowników, aby pomagali w ochronie modliszek. A ludzie na Facebooku są wdzięczni, bo wiedzą teraz, jakie środki ostrożności w ich przypadku zachować. "Dlatego nie mam w swoim domu żywego drzewka", "Teraz obejrzę choinkę dokładnie" - czytamy w komentarzach pod postem.

Zdarzyły się także osoby, które nie wiedziały, czym jest owa "masa" na choince i postanowiły się jej pozbyć, zrywając ją. "Mieliśmy drzewko z jednym takim kokonem, nie wiedzieliśmy, co to, dopóki nie dotknęliśmy go, a owady się wykluły. Były wszędzie" - napisała Connie.

Mieliście podobne doświadczenia z choinkami?