Jest gwiazdą "M jak miłość". Jej zdjęcia z młodości zachwycają

Jest gwiazdą "M jak miłość". Jej zdjęcia z młodości zachwycają

Teresa Lipowska gra w "M jak miłość" od pierwszego odcinka serialu
Teresa Lipowska gra w "M jak miłość" od pierwszego odcinka serialu
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
11.04.2023 17:23, aktualizacja: 11.04.2023 19:08

Teresa Lipowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy hitowego serialu "M jak miłość". W produkcji gra od samego jej początku. Jak aktorka wyglądała na początku kariery?

Teresa Lipowska 14 lipca 2023 roku skończy 86 lat. Aktorka wciąż jest aktywna zawodowo. Filmowy debiut zaliczyła w wieku 13 lat w "Pierwszym starcie" Leona Buczkowskiego. Choć od ponad 50 lat wciela się w różne postaci, to właśnie rola Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość" sprawiła, że jej twarz rozpozna praktycznie każdy Polak. Młodsi fani opery mydlanej o życiu Mostowiaków mogą nie wiedzieć, jak Lipowska wyglądała w młodości. Z pomocą przychodzą archiwalne fotografie.

Teresa Lipowska rozpoczęła karierę w młodym wieku

Teresa Lipowska po raz pierwszy spróbowała swoich sił w aktorskim fachu, gdy miała zaledwie 13 lat. Później dostała się na wydział aktorski łódzkiej filmówki. Jej kariera nabierała tempa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Już w latach 60. ubiegłego wieku jej twarz rozpoznawali widzowie Teatru Telewizji. Lipowska zagrała też wiele ról w takich teatrach jak m.in. Teatr Współczesny, Teatr Muzyczny "Roma", Teatr Ludowy czy Teatr Syrena. W tym miejscu warto wspomnieć, że aktorka ukończyła też jako nastolatka szkołę muzyczną w klasie fortepianu.

Później pojawiały się propozycje ról filmowych oraz telewizyjnych. Lipowska nieprzerwanie od 1950 roku pokazywała swoje aktorskie zdolności. Na swoim koncie ma role w produkcjach obyczajowych, kostiumowych, przygodowych. Nie zabrakło też filmów kryminalnych oraz produkcji skierowanych do dzieci. Gwiazda potrafiła odnaleźć się praktycznie w każdej roli.

Teresa Lipowska prywatnie

W 1957 roku Teresa Lipowska wyszła za mąż za operatora filmowego Aleksandra Lipowskiego. Niestety to małżeństwo trudno zaliczyć do udanych - para zdecydowała się na rozwód zaledwie trzy lata po ślubie. Później na swojej drodze aktorka spotkała Tomasza Zaliwskiego, z którym doczekała się syna. Ślub zakochanych odbył się w 1963 roku - małżeństwo zakończyła śmierć aktora w 2006 roku.

Rola w "M jak miłość" zmieniła wszystko

"M jak miłość" bardzo szybko stał się niezwykle popularnym serialem. Teresa Lipowska wciela się w postać Barbary Mostowiak od samego początku produkcji, czyli od ostatnich 23 lat. Aktorka wielokrotnie jest pytana o to, czy nie zamierza zakończyć tej długiej przygody.

Na wszelkie pytania o odejście z serialu zawsze odpowiada to samo - odchodzić z "M jak miłość" nie zamierza. Lipowska jest bardzo zżyta z produkcją.

"Odejdę, kiedy serial się skończy. W lipcu (2022 r. - przyp. red.) ekipa zrobiła mi wspaniałą niespodziankę. Z okazji moich 85. urodzin na plan przyjechał producent, reżyserzy, scenarzyści: z kwiatami, koszem smakołyków. Był tort i wiele pięknych życzeń. Usłyszałam, że jestem kamieniem węgielnym tego serialu, że beze mnie nie istnieje. Zrobiło mi się bardzo miło" - opowiadała aktorka w rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta