Jest żoną "księcia Podhala". Czym zajmuje się na co dzień?

Jest żoną "księcia Podhala". Czym zajmuje się na co dzień?

Andrzej Bachleda-Curuś z żoną Bernadettą
Andrzej Bachleda-Curuś z żoną Bernadettą
Źródło zdjęć: © FORUM
13.04.2024 14:13, aktualizacja: 14.04.2024 09:51

Andrzej Bachleda-Curuś to jeden z czterech synów byłego burmistrza Zakopanego i "króla Podhala". Jego żoną jest Bernadetta Bachleda-Curuś, którą poznał, gdy ta miała 12 lat. Dziś ukochana "księcia Podhala" to prężnie działająca bizneswoman.

Andrzej Bachleda-Curuś jest kuzynem znanej aktorki Alicji Bachledy-Curuś, z kolei jego ojciec uważany jest za jednego z najbogatszych Polaków. Majątek Adama Bachledy-Curuś jest wyceniany na blisko 850 mln zł. 

Przedsiębiorca prowadzi spółkę Bachleda Grupa Inwestycyjna, do której należą m.in. hotel Bachleda Resort, Bachleda Hotel Kasprowy czy Bachleda Luxury Hotel. Jest również właścicielem pasażu handlowego, który znajduje się na Krupówkach oraz restauracji Góralska Tradycja. Czwórka synów Adama Bachledy-Curuś pomaga mu w prowadzeniu rodzinnych interesów. Jak się okazuje jego synowa, Bernadetta także jest wziętą bizneswoman. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym zajmuje się żona "księcia Podhala"?

Bernadetta Bachleda-Curuś urodziła się w Chicago, gdzie mieszkała aż do zakończenia studiów. To właśnie w Stanach wpadła na pomysł otworzenia w Polsce luksusowych butików. Dziś żona "księcia Podhala" jest właścicielką dwóch lokali, w której znajdują się produkty ekskluzywnej marki Carolina Herrera. Jeden butik znajduje się w stolicy, drugi zaś w Zakopanem. Dodatkowo Bernadetta zajmuje się dystrybucją luksusowych kosmetyków.

Bernadetta Bachleda-Curuś i Carolina Herrera w Polsce w 2010 roku
Bernadetta Bachleda-Curuś i Carolina Herrera w Polsce w 2010 roku© AKPA | AKPA

Prywatnie jest mamą trójki dzieci: Andrzeja, Angeliki i Anabelli. Przedsiębiorczyni często podróżuje do Chicago. W rozmowie z "Gazetą Krakowską" przyznała, że raz do roku zabiera tam też dzieci.

"Tam, w Ameryce, zostawiłam wspomnienia z dzieciństwa i ze studiów. Ale praktycznie całe życie dorosłe spędziłam tu, w Zakopanem. Tu rodziłam dzieci i zaczynałam pracę. To jest teraz mój dom" - zdradziła Bernadetta Curuś-Bachleda.
Andrzej, Bernadetta i Adam Bachleda-Curuś w 2010 roku
Andrzej, Bernadetta i Adam Bachleda-Curuś w 2010 roku© AKPA | AKPA

Przyszłego męża poznała, gdy miała 12 lat

Mimo że urodziła się w Stanach Zjednoczonych, jej rodzice bardzo dbali, aby mówiła w języku ojczystym i znała polskie tradycje. Bernadetta jako nastolatka brała udział w wyborach miss - Królowej Związku Podhalan w Ameryce, które wygrała. Mając 12 lat, poznała Andrzeja Bachledę-Curuś.

"Tak naprawdę wszystko przyszło nagle, kiedy miałam 17 lat. Jak co roku przyjechałam z rodzicami na wakacje do Polski. No i wtedy stało się: zaiskrzyło" - opowiedziała w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Bernadetta i Andrzej zawarli związek małżeński w 2006 roku w kościele polskim w Chicago. W trakcie przyjęcia weselnego bawiło się aż 900 gości, a uroczystość uświetniały dorożki, występy kapeli góralskiej, tradycyjne góralskie potrawy i rozrywki. Po ukończeniu studiów, w 2007 roku para powróciła na Podhale, gdzie wspólnie wychowuje dzieci.

Andrzej Bachleda-Curuś z żoną Bernadettą
Andrzej Bachleda-Curuś z żoną Bernadettą© FORUM

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta