Julia Roberts pod krawatem. Tak wygląda damski dandys

Stylizacje Julii Roberts zawsze przyciągają uwagę
Stylizacje Julii Roberts zawsze przyciągają uwagę
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Axelle/Bauer-Griffin
Aleksandra Szablak

15.11.2022 10:07, aktual.: 15.11.2022 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym wydaniu Julia Roberts przypomina nam stare, dobre czasy "Notting Hill". Paski, które do tej pory znałyśmy od klasycznej, zachowawczej i eleganckiej strony, jawią się w zupełnie nowym świetle - zyskują poczucie humoru i fantazję.

Ubrania w paski przebyły długą drogę, aby dojść do miejsca, w którym znajdują się dzisiaj. Zaczynały swoją karierę jako marynarski wzór, który szybko doceniła sama Coco Chanel. Wracając na ląd zyskały "łatkę" łobuza, ale szybko wydostały się zza więziennych krat zapominając o niechlubnej przeszłości. Zdążyły ubrać dandysa, zasiąść na stołku urzędniczki, pokryć mundurek szkolny i wpisać się w biurowy dress code. Chociaż zazwyczaj występują w kombinacji bieli i czerni, najwyraźniej mają ochotę na kolorystyczny skok w bok. Przynajmniej w rękach Julii Roberts.

Paski atakują

Paski nie muszą być skazane na nudę. Na modnych sylwetkach bawią się kierunkiem ułożenia łącząc wertykalne linie na marynarce, poziome na dodatkach czy skośne na spodniach. Nie tylko destynacja zapewnia ciekawą zabawę formą, ale także sama gra kolorów.

Julia Roberts cała w paski

Julia Roberts postawiła na pionowe paski w odcieniach szarości, które zyskują energię dzięki marynarce pokrytej granatowymi i żółtymi liniami. Żeby tego było mało, paski zdobią także jej podszewkę! A to doskonale obrazuje jak świetnie czuje się pasiasty wzór w swoim rodzinnym towarzystwie - niezależnie od szerokości, koloru i kierunków ułożenia. Możemy sięgać po pion, który wysmukla sylwetkę, a później skręcać na północny wschód ku optycznemu dodaniu kształtów.

Przysłowiową wisienką na torcie, a dokładnie stylizacji Julii Roberts, jest krawat i charakterystyczne dla angielskiej mody klasycznej – oksfordki. Te akcenty nadają ubraniom atmosfery retro i przenoszą nas do szafy damskiego dandysa, a trochę ekscentrycznej biurokratki.

Julia Roberts w pasiastym wzorze
Julia Roberts w pasiastym wzorze© Getty Images | 2022 MEGA

Jak łączyć wzór w paski?

Jeśli chcesz wyglądać w paskach jak Julia Roberts, wybierz dwa lub trzy elementy garderoby ograne pasiastym deseniem o różnej szerokości. Ponadto w odmiennych odcieniach. Skonfrontuj je ze sobą, a uzyskasz genialną stylizację stworzoną trochę z przypadku, trochę od niechcenia. Nawet jeśli kryją się za nią mozolne przebieranki i dopracowana koncepcja.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także