Blisko ludziKaretka z ciężarną jechała przez las. Kobieta urodziła córkę w nietypowych warunkach

Karetka z ciężarną jechała przez las. Kobieta urodziła córkę w nietypowych warunkach

Kobieta urodziła córkę w karetce przy leśnej drodze - zdjęcie ilustracyjne
Kobieta urodziła córkę w karetce przy leśnej drodze - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Vernon Wiley

17.05.2022 11:20, aktual.: 17.05.2022 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatni piątek trzynastego był dla tej kobiety oraz zespołu pogotowia ratunkowego zarówno zaskakujący, jak i szczęśliwy. Ciężarna zaczęła rodzić w momencie, gdy karetka przejeżdżała przez las. Ratownicy medyczni nie mieli innego wyjścia, musieli przyjąć poród w nietypowych warunkach.

Każdy poród jest dokładnie zaplanowany, jednak nie każdy idzie zgodnie z tym planem. Zaskakujących sytuacji jest cała masa. Czasem dzieci "pchają się" na świat szybciej, niż zostało to przewidziane, i rodzą się w różnych nietypowych miejscach. Taka sytuacja przydarzyła się ostatnio zespołowi Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, który przyjął poród w karetce zaparkowanej przy leśnej drodze. 

Maja przyszła na świat w karetce przy leśnej drodze

Do zdarzenia doszło w piątek 13 maja. Jednak wbrew przesądom ten dzień nie był wcale pechowy, choć bez wątpienia zaskakujący. Karetka miała spokojnie przetransportować ciężarną kobietę do szpitala, lecz akcja porodowa niespodziewanie nabrała tempa. Dziewczynka chciała przyjść na świat w momencie, gdy karetka przejeżdżała właśnie przez las. Nie było innego wyjścia – trzeba było zatrzymać się przy leśnej drodze, bo na znalezienie parkingu nie było już czasu. Chwilę później mama trzymała już w ramionach małą Maję.  

"Takie zdarzenie zawsze jest wyjątkowe"

"Przy drodze przez las w piątek 13-go Adam Łata i Wojciech Wieczorek – zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego sprowadził na świat zdrową Maję. Poród miał trwać o wiele dłużej, rodzice mieli spokojnie wybrać się do szpitala. Ale Maja postanowiła się pospieszyć i załoga karetki nie miała nawet czasu na znalezienie parkingu. Gratulujemy dzielnym rodzicom i zespołowi!" – czytamy na facebookowym profilu Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. "Członkowie ZRM są przeszkoleni i wiedzą, jak odebrać poród, a nasze karetki są wyposażone w pakiety sprzętu i środków do opieki nad noworodkiem, niemniej jednak porody w ambulansach nie są częstą sytuacją i takie wydarzenie zawsze jest wyjątkowe!".  

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także