Trwa ładowanie...

Karolina Korwin Piotrowska broni Borysa Szyca. "Wiadomości" TVP wzięły go na celownik

W "Wiadomościach" TVP pojawił się materiał wyśmiewający Kingę Rusin. Dziennikarka została nazwana "twarzą pseudoelit", których reprezentantem okrzyknięto też Borysa Szyca. Wyciągnięto stare zdjęcie, na którym pił alkohol. Karolina Korwin Piotrowska ostro zareagowała.

Share
Karolina Korwin Piotrowska broni Borysa Szyca. "Wiadomości" TVP wzięły go na celownik
Źródło: ONS.pl
d2n1n08

Materiał reportera "Wiadomości" TVP przedstawił Rusin w negatywnym świetle, przy okazji piętnując niepijącego od lat Szyca. Według Korwin Piotrowskiej to był cios poniżej pasa i szczyt manipulacji ze strony Telewizji Publicznej, na którą mają zostać przeznaczone 2 mld złotych ze środków publicznych, zamiast na onkologię.

"Kontekst, jakiego nie powstydziłby się najbardziej szmaciany i syfiasty tabloid, jakiego nie zrobiłby Pudelek ani 'Fakt'. Otóż pokazano zdjęcia paparazzi Borysa, sprzed kilku lat, pokazujące go, jak pije z butelki alkohol. Do tego fragment jego zabawnej relacji z Oskarów. Tyle. W offie o tym, że przynosi wstyd Polsce" – czytamy w emocjonalnym wpisie dziennikarki, która jest wstrząśnięta sposobem przedstawienia kolegi.

Karolina Korwin Piotrowska i Borys Szyc

Dziennikarkę boli, że skupiono się na jednym epizodzie z życia aktora i nie wspomniano o jego heroicznej walce z nałogiem. "(…) Ani słowa o tym, że jest jednym z najlepszych aktorów pokolenia, jest nominowany w tym roku do Orłów za rolę w 'Piłsudskim', i co najważniejsze w tym kontekście: jest niepijącym alkoholikiem, który nie bojąc się ostracyzmu, powiedział publicznie o swych problemach, bierze się z nimi za bary, po męsku, i walczy, kariera jego nabrała tempa, ma rodzinę, dom, niedługo będzie miał syna" – wylicza Korwin Piotrowska.

Dalej podkreśla, że Szyc jest przykładem człowieka, który nie robi ze swojej choroby "szopki". "Daje przykład innym, w kraju, gdzie statystycznie każdy pije od rana, gdzie toleruje się pijanych kierowców, gdzie alkohol zabija" – chwali aktora dziennikarka.

d2n1n08

Dalej nie oszczędza redakcji "Wiadomości". "TVP w swoim haniebnym, obrzydliwym materiale nie tylko uderzyła telewizyjne gwiazdy – one sobie poradzą, ale przede wszystkim uderzyła w kogoś, kto na oczach ludzi pokazuje, że walka o siebie ma sens. Możemy się nie lubić, różnić, ale dlaczego dopuszcza się tak haniebnej manipulacji, stygmatyzując przy okazji ludzi chorych? Tak, te pieniądze, te 2 miliardy, poszły rzeczywiście na medialny nowotwór. Wstydźcie się. No ale wy nie wiecie, co to wstyd" – czytamy.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n1n08

Podziel się opinią

Share
d2n1n08
d2n1n08