Blisko ludziKate Middleton i książę William rozstali się w 2007 roku. Królewscy eksperci nie mają wątpliwości

Kate Middleton i książę William rozstali się w 2007 roku. Królewscy eksperci nie mają wątpliwości

Kate Middleton i książę William rozstali się w 2007 roku. Królewscy eksperci nie mają wątpliwości
Źródło zdjęć: © Getty Images
02.09.2019 15:35, aktualizacja: 02.09.2019 15:45

Kate Middleton i książę William są dziś szczęśliwym małżeństwem z trójką dzieci. Mało kto pamięta, że w 2007 roku para na jakiś czas się rozstała, szokując niejednego Brytyjczyka. Wielu do dziś zastanawia się, co poróżniło Kate i Williama.

Kate Middleton i książę William: rozstanie

Kate Middleton i książę William, dziś znani jako księstwo Cambridge, pobrali się w 2011 roku. Poznali się dekadę wcześniej – oboje studiowali na tej samej uczelni. Choć na początku ich znajomości oboje byli zajęci, z czasem ich związki się rozpadły, a między parą narodziło się uczucie. Najbardziej oddani sympatycy rodziny królewskiej pamiętają jednak, że w 2007 roku para się rozstała. Dziś brytyjskie media zastanawiają się, dlaczego do tego doszło. Królewski biograf Duncan Larcombe zasugerował, że jednym z powodów mogła być niechęć przyjaciół Williama do rodziny jego wybranki.

– Mam kilka teorii. Jedna z nich dotyczy pochodzenia rodziny Kate. Kilka osób z kręgu bliskich przyjaciół Williama mogło mieć takie poglądy – wyjawił Larcombe. Znajomi księcia mieli żartować z mamy Kate, która w przeszłości pracowała jako stewardessa. Za każdym razem, kiedy mijali przyszłą księżną, z ich ust miały padać uszczypliwe komentarze, nawiązujące do profesji Carole Middleton.

Inny ekspert, biograf Christopher Anderson, twierdzi, że mur między młodymi zbudowali książę Karol i jego żona, Camilla Parker Bowles. Księżna Kornwalii, arystokratka, miała uważać, że Kate – wywodząca się z klasy robotniczej – nie jest godna wstąpienia do brytyjskiej rodziny królewskiej.

Przedstawiciele rodziny królewskiej odcinają się od tych doniesień, jednak królewscy biografowie wiedzą swoje. Ile w tym wszystkim prawdy? To już wiedzą wyłącznie William i Kate.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl