Blisko ludziKiedy mama niemowlaka wylądowała na sali sądowej, policjantka zrobiła coś niesamowitego

Kiedy mama niemowlaka wylądowała na sali sądowej, policjantka zrobiła coś niesamowitego

Kiedy mama niemowlaka wylądowała na sali sądowej, policjantka zrobiła coś niesamowitego
Źródło zdjęć: © Twitter
Paulina Brzozowska
28.09.2017 21:48, aktualizacja: 08.03.2019 13:26

Chińska policjantka poruszyła serca ludzi na całym świecie, kiedy wykazała się wzorową postawą, na którą nie każdą matkę byłoby stać. Ona jednak postanowiła pomóc więźniarce na sali sądowej i nakarmiła jej dziecko własną piersią.

Oficer Lina Hao jest policjantką w chińskiej prowincji Shanxi. Wzruszające zdjęcia kobiety karmiącej piersią obce niemowlę w mgnieniu oka obiegły internet.
Matka dziecka stawiła się na rozprawie, nie mogła jednak zeznawać i zajmować się maleństwem jednocześnie. W pewnym momencie niemowlak zaczął płakać i tu do akcji wkroczyła Lina Hao. Policjantka zapytała mamę dziecka, czy może je nakarmić, po czym zabrała maluszka w spokojne miejsce w budynku sądu. Tam sama nakarmiła je piersią i starała się uspokoić płaczące dziecko.

– Niemowlak nie przestawał płakać i wszyscy się martwiliśmy – mówi w rozmowie z chińskimi mediami Lina, która sama niedawno została mamą. – Sama jestem świeżo upieczoną matką. Wiem, jak tamta kobieta musiała się czuć. Dlatego postarałam się zaopiekować maluszkiem najlepiej, jak tylko potrafię – dodała.

Przepiękny moment uwiecznił kolega Liny, a sąd udostępnił zdjęcia na swoich profilach w social mediach. Posty w mgnieniu oka zobaczyły tysiące osób, w tym kobiet, które podziwiały postawę policjantki. Część z nich przyznała, że nie byłaby w stanie zdobyć się na taki gest.

– Myślę, że każda funkcjonariuszka zrobiłaby to samo. Gdyby moje dziecko płakało, chciałabym wiedzieć, że ktoś mu pomoże – wyjaśniła Lina.
My jesteśmy absolutnie zachwycone zachowaniem Liny i liczymy na to, że kobiety będą się w ten sposób wspierać każdego dnia.

Wszystkie dostępne zniżki na zabawki, gry i ubrania dla dzieci znajdziesz na stronie Smyk kody rabatowe.