Kiedy wypłata 15. emerytury? Minister rodziny zaskoczyła informacją

Kiedy wypłata 15. emerytury?
Kiedy wypłata 15. emerytury?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
oprac. ZS

09.01.2023 16:10, aktual.: 09.01.2023 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Duda podkreślał, że seniorzy dostaną 15. emeryturę. Prezydent miał obiecać, że przyjrzy się sprawie, aby pieniądze zostały wypłacone w stosownym czasie. Okazuje się, że według minister rodziny Marleny Maląg wypłaty te miał już miejsce.

W sierpniu ubiegłego roku w swoich przemówieniach prezydent Polski zapewniał, że wesprze projekty, które mają na celu pomoc pieniężną seniorom. Andrzej Duda stwierdził, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, oprócz tzw. trzynastek oraz czternastek, rząd wypłaci 15. emeryturę. O tej obietnicy obywatelki i obywatele Polski nie zapomnieli. Według minister Marleny Maląg sam rząd również pamięta o sprawie, a nawet już w niej zadziałał.

"Piętnastki" dla seniorów. Rząd już wypłacił pieniądze?

Według "Faktu" rząd wcale nie zajmuje się sierpniową obietnicą prezydenta. W resorcie rodziny oraz resorcie finansów ma być w tej sprawie zupełna cisza. Inne zdanie na temat ma natomiast minister rodziny.

- Odpowiadając przewrotnie, powiem, że przez zmiany, które już zostały wprowadzone, tzw. przez kwotę wolną od podatku i obniżenie podatków od lipca ub.r. na tym rozwiązaniu skorzystało 91 procent emerytów, co przyczynia się do tego, że rocznie w portfelach seniorów zostaje ponad 2 tysiące złotych - mówiła Marlena Marląg w rozmowie z "Super Ekspressem".

"Fakt" zauważa, że taką informację Marląg podaje już drugi raz. Wcześniej podobną informacją podzieliła się właśnie z redakcją "Faktu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Trzynastki", "czternastki", "piętnastki". Na tym jednak nie koniec wsparcia seniorów

Oprócz wypłat "dodatkowych" emerytur w Polsce w 2023 roku ma miejsce waloryzacja emerytur. Podwyżka nastąpi w systemie procentowo-kwotowym. Emerytury mają wzrosnąć nie mniej niż o 250 złotych brutto. Osoby, które dostają wyższe świadczenia, mogą liczyć na podwyżkę o 13,8 procent. Jak podaje "Fakt" wyłącznie na waloryzację emerytur rząd ma przeznaczyć ok. 42 miliardów złotych. Wypłacane w kwietniu "trzynastki" to kolejne 20 miliardów. O samych "czternastkach" dostaniemy na razie mało informacji. Wiadomo, że będą wypłacane pod koniec sierpnia lub na początku września. Nie ma natomiast na chwilę obecną projektu ustawy w ich sprawie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także