Blisko ludziKiedy żona trafiła do szpitala, on zgwałcił nastoletnią córkę. Usłyszał zarzuty

Kiedy żona trafiła do szpitala, on zgwałcił nastoletnią córkę. Usłyszał zarzuty

Kiedy żona trafiła do szpitala, on zgwałcił nastoletnią córkę. Usłyszał zarzuty
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Paulina Brzozowska
04.01.2018 08:38, aktualizacja: 04.01.2018 10:30

Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem spokoju i radości. Niestety dla jednej z gnieźnieńskich rodzin zakończyły się prawdziwym dramatem. Tuż przed Wigilią żona Mirosława K. trafiła do szpitala z powodu złego samopoczucia. Ten wykorzystał jej nieobecność i zgwałcił swoją 15-letnią córkę. Teraz musi mierzyć się z surową karą.

Historia miała miejsce w poniedziałek, 18 grudnia w Gnieźnie. Żona Mirosława K. źle się poczuła i trafiła do najbliższego szpitala, gdzie poddano ją serii badań. Diagnoza była druzgocąca. Okazało się, że kobieta doznała udaru. Ponieważ konieczne było pozostanie przez nią w szpitalu, nastoletnią córką miał zająć się ojciec.

40-latek wykorzystał nieobecność żony i podczas jej pobytu w szpitalu brutalnie zgwałcił 15-letnią dziewczynę. Sprawa mogłaby zakończyć się o wiele gorzej, gdyby nastolatce nie udało się uciec i schronić u sąsiadów. To właśnie z ich mieszkania powiadomiła policję i poinformowała ich o tym, co zrobił jej ojciec.

Prokuratura rejonowa w Gnieźnie ujawnia, że Mirosław K. został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty. Gwałt oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i córką. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Szczegółów sprawy rzecznik prokuratury, Małgorzata Rezulak-Kustosz nie może zdradzić ze względu na dobro pokrzywdzonej nastolatki.