Trwa ładowanie...

Kobieta testuje. Igłą w usta

Zabieg ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym wcale nie musi oznaczać powiększania warg. Żeby usta głęboko i intensywnie nawilżyć, ostrzykuje się je kwasem hialuronowym, który genialnie wiąże wodę. Dzięki temu usta przez długi czas są nawilżone, a to oznacza, że wyglądają na pełniejsze i bardziej ponętne. Sprawdzam, czy zabieg faktycznie daje takie fantastyczne efekty.

Share
Kobieta testuje. Igłą w usta
Źródło: archiwum prywatne
d13cf4c

Zabieg ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym wcale nie musi oznaczać powiększania warg. Żeby usta głęboko i intensywnie nawilżyć, ostrzykuje się je kwasem hialuronowym, który genialnie wiąże wodę. Dzięki temu usta przez długi czas są nawilżone, a to oznacza, że wyglądają na pełniejsze i bardziej ponętne. Sprawdzam, czy zabieg faktycznie daje takie fantastyczne efekty.

Wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę postępowania procesu starzenia, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją objętość i jędrność. - Oczywiście przy okazji można im dodać nieco objętości, ale to tylko opcja - wyjaśnia mi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca skórze, jest jej podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody w skórze. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Utrzymuje się w tkankach ok. 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanej lepszej kondycji niż przed zabiegiem – są lepiej nawilżone i jędrniejsze. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

W zależności od potrzeb pacjenta można:powiększyć objętość ust, wzmocnić kontur, wypełnić drobne zmarszczki wokół ust, podnieść opadające kąciki ust. Mnie interesuje wszystko, oprócz powiększania objętości.

(Przed zabiegiem fot. archiwum prywatne)
Źródło: (Przed zabiegiem fot. archiwum prywatne)

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, ale jest kilka aspektów, o których warto wiedzieć, na przykład to, jak przebiega zabieg, czy boli, jak długo trwa i jak wyglądają usta zaraz po zabiegu.

d13cf4c

Przed zabiegiem, usta są znieczulane sporą ilością maści z zawartością lidokainy. Po kilkunastu minutach czuję, że zamiast ust mam drewniane belki, które niekoniecznie do mnie należą. Uczucie dość dziwne – przypomina trochę znieczulenie u dentysty, ale jest łagodniejsze bo w kremie, ale mówić można zupełnie normalne.

(Usta po znieczuleniu fot. archiwum prywatne)
Źródło: (Usta po znieczuleniu fot. archiwum prywatne)

Zabieg trwa ok. 30 minut i nie ma co ukrywać, nie należy do zupełnie bezbolesnych. – Niezwykle ważna jest odpowiednio dobrana ilość preparatu, tak by osiągnąć naturalny efekt – mówi dr Bilżanowska i dokładnie tłumaczy, jakiego preparatu będzie używała. Podaje mi też do obu dłoni - małe piankowe piłeczki. - To do ściskania, jakby coś zabolało - wyjaśnia. Po kilku pierwszych wkłuciach, doceniam ważność piłeczek. Nakłucia trochę bolą, ponieważ usta są bowiem niezwykle wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Należy się także przygotować na ewentualne pojawienie się zasinień.

(fot. archiwum prywatne)
Źródło: (fot. archiwum prywatne)

Ja już po dwóch pierwszych wkłuciach, czuję, jak w prawym, górnym kąciku ust rośnie mi "śliwka". Na szczęście to tylko wrażenie, w lustrze jest o wiele mniejsza.

d13cf4c

Na zabieg najlepiej umówić się przed dniem wolnym. Na drugi dzień po zabiegu usta są trochę opuchnięte.

(Dzień po zabiegu fot. archiwum prywatne)
Źródło: (Dzień po zabiegu fot. archiwum prywatne)

Potrzeba kilku dni, aby uzyskać optymalny efekt, ponieważ kwas hialuronowy musi ułożyć się w naszych ustach i dostosować do mimiki twarzy.

Jak dbać o usta po zabiegu? W ciągu dnia nawilżajmy usta pomadką lub błyszczykiem, a na noc dodatkowo je natłuszczajmy, na przykład wazeliną lub kremem z arniką. W aptece warto też zaopatrzyć się w tabletki, które przyspieszają leczenie siniaków.
Należy unikać wysokich temperatur, sauny i solarium. Nie należy masować ani ugniatać ust. To ostatnie zalecenie wymaga samozaparcia, bo przez kilka dni przy brzegach ust są wyczuwalne lekkie zgrubienia.

d13cf4c

Lekki dyskomfort odczuwałam przez tydzień.Ale to nic w porównaniu z tym, żę mojeusta wyglądają świeżo i zmysłowo, a zmarszczki wokół nich są wygładzone.

Koszt zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego uzależniony jest od nasilenia zmian i wynosi od 1200-1500 złotych

Iga Nowosad/(gabi), kobieta.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d13cf4c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13cf4c
d13cf4c