Trwa ładowanie...
d3zz78t

Kolejny piękny gest Jurka Owsiaka. Ministerstwo Zdrowia odpowiada na jego prośbę

Owsiak zaproponował pomoc polskim szpitalom pediatrycznym, ale tylko pod jednym warunkiem. Minister zdrowia się zgodził i przygotował odpowiednią ustawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny piękny gest Jurka Owsiaka. Ministerstwo Zdrowia odpowiada na jego prośbę
(Forum)
d3zz78t

Jurek Owsiak poinformował w poście na Facebooku, że WOŚP przekaże szpitalom 1,2 tys. foteli odchylanych (z podnóżkiem) i 2,7 tys. rozkładanych leżanek, aby rodzice towarzyszący swoim dzieciom mieli godne warunki do spania. Miał jeden warunek – szpitale od tej pory nie mogą pobierać od rodziców opłat za wynajem łóżek.

Jak wynika z wpisu Owsiaka, kilka tygodni temu spotkał się z obecnym ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim, aby omówić współpracę WOŚP z ministerstwem.

Zobacz też: Jerzy Owsiak podsumowuje 26. finał WOŚP

Pierwszą poruszaną w rozmowie kwestią były leżanki do spania dla rodziców, którzy 24 godziny na dobę czuwają nad swoimi pociechami w szpitalu. Do tej pory musieli oni płacić za ich wypożyczenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wydawało się to absurdem, ponieważ wielu rodziców swoją obecnością pomaga personelowi w opiece nad dziećmi.

d3zz78t

Jak się okazało, minister Szumowski podziela tę opinię, dlatego w rozmowie z Owsiakiem zaproponował, że jego resort przygotuje specjalne rozporządzenie, które zlikwiduje opłaty pobierane przez szpitale od rodziców w trakcie leczenia dziecka. Ma ono wejść w życie za około 3 miesiące. To dobra wiadomość dla wszystkich opiekunów chorych dzieci i szansa na wzajemne poszanowanie w szpitalnym środowisku.

Pełny post Jerzego Owsiaka można przeczytać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zz78t

Podziel się opinią

Share

d3zz78t

d3zz78t