Trwa ładowanie...

Kolorowe ubrania dają szansę na awans w pracy. Mamy na to dowody!

Wydaje ci się, że kiedy nosić ciemne ubrania, jesteś lepiej odbierana przez otoczenie? Osoby ubrane na czarno sprawiają wrażenie inteligentnych, atrakcyjnych i stylowych, ale są wyjątki od tej reguły. Okazuje się, że ten system nie sprawdza się w pracy. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kolorowe ubrania dają szansę na awans w pracy. Mamy na to dowody!
Źródło: Instagram.com
d2hym5z

Nie ma wątpliwości, że wszyscy oceniamy ludzi na podstawie wyglądu. Robimy to często nieświadomie. Ale czy to, jak jesteśmy ubrane, przekłada się na naszą reputację również w miejscu pracy?

Badacze z firmy Case Station przeprowadzili eksperyment, aby sprawdzić, czy jest zależność między naszym ubiorem, a postrzeganiem nas przez pracodawców. Wyniki badania są zaskakujące.

Okazuje się, że warto nosić w pracy kolorowe stylizacje. Jak czytamy w raporcie opublikowanym na portalu "The Telegraph", co piąta osoba między 18. a 34. rokiem życia twierdzi, że kolorowe elementy w ubiorze mają pozytywny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegane w pracy. W takich stylizacjach mamy nawet większe szanse na awans.

20 proc. osób w wieku 25-34 lata uważa, że noszenie kolorowych ubrań ułatwiło im zdobycie podwyżki. Poza tym 4 proc. spośród 2 tysięcy badanych osób stwierdziło, że pracownicy ubrani na czarno zarabiają znacznie mniej od swoich kolegów noszących kolorowe ubrania.

d2hym5z

Warto zauważyć, że powyższe wyniki badań nie dotyczą wszystkich pracowników. Przypomnijmy, że jest mnóstwo zawodów, które wymagają od nas noszenia ubrań w stonowanych odcieniach. Wyobrażacie sobie prawnika ubranego w kolorowy zestaw? Moim zdaniem taka osoba nie miałaby szans na rynku pracy. Nikt nie traktowałby jej poważnie. Pracownicy zajmujący ważne stanowiska w większości korporacji czy nawet przedstawiciele handlowi również powinni dostosować się do tego dress code'u w wersji "total black" lub czarno-białej.

A wy jak chodzicie ubrane w pracy? Zdarza wam się ubierać na kolorowo?

Polecamy także: Biedronka wita lato nową kolekcją ubrań i akcesoriów Tom&Rose

Zobacz: Jessica Mercedes chwali się biznesem: "Mam swoją markę strojów kąpielowych"

d2hym5z

[[video_wp;mid=2004479]]

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2hym5z

Podziel się opinią

Share
d2hym5z
d2hym5z