Trwa ładowanie...
d1ez9qn

Kolorowe ubrania dają szansę na awans w pracy. Mamy na to dowody!

Wydaje ci się, że kiedy nosić ciemne ubrania, jesteś lepiej odbierana przez otoczenie? Osoby ubrane na czarno sprawiają wrażenie inteligentnych, atrakcyjnych i stylowych, ale są wyjątki od tej reguły. Okazuje się, że ten system nie sprawdza się w pracy. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorowe ubrania dają szansę na awans w pracy. Mamy na to dowody!
(Instagram.com)
d1ez9qn

Nie ma wątpliwości, że wszyscy oceniamy ludzi na podstawie wyglądu. Robimy to często nieświadomie. Ale czy to, jak jesteśmy ubrane, przekłada się na naszą reputację również w miejscu pracy?

Badacze z firmy Case Station przeprowadzili eksperyment, aby sprawdzić, czy jest zależność między naszym ubiorem, a postrzeganiem nas przez pracodawców. Wyniki badania są zaskakujące.

Okazuje się, że warto nosić w pracy kolorowe stylizacje. Jak czytamy w raporcie opublikowanym na portalu "The Telegraph", co piąta osoba między 18. a 34. rokiem życia twierdzi, że kolorowe elementy w ubiorze mają pozytywny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegane w pracy. W takich stylizacjach mamy nawet większe szanse na awans.

20 proc. osób w wieku 25-34 lata uważa, że noszenie kolorowych ubrań ułatwiło im zdobycie podwyżki. Poza tym 4 proc. spośród 2 tysięcy badanych osób stwierdziło, że pracownicy ubrani na czarno zarabiają znacznie mniej od swoich kolegów noszących kolorowe ubrania.

d1ez9qn

Warto zauważyć, że powyższe wyniki badań nie dotyczą wszystkich pracowników. Przypomnijmy, że jest mnóstwo zawodów, które wymagają od nas noszenia ubrań w stonowanych odcieniach. Wyobrażacie sobie prawnika ubranego w kolorowy zestaw? Moim zdaniem taka osoba nie miałaby szans na rynku pracy. Nikt nie traktowałby jej poważnie. Pracownicy zajmujący ważne stanowiska w większości korporacji czy nawet przedstawiciele handlowi również powinni dostosować się do tego dress code'u w wersji "total black" lub czarno-białej.

A wy jak chodzicie ubrane w pracy? Zdarza wam się ubierać na kolorowo?

Polecamy także: Biedronka wita lato nową kolekcją ubrań i akcesoriów Tom&Rose

Zobacz: Jessica Mercedes chwali się biznesem: "Mam swoją markę strojów kąpielowych"

d1ez9qn

[[video_wp;mid=2004479]]

d1ez9qn

Podziel się opinią

Share
d1ez9qn
d1ez9qn