Kończy 69 lat. Poprosił o rękę trzydziestolatkę

Kończy 69 lat. Poprosił o rękę trzydziestolatkę

Marek Włodarczyk
Marek Włodarczyk
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
06.10.2023 11:08, aktualizacja: 06.10.2023 13:24

6 października aktor świętuje 69. urodziny. Z tej okazji przypominamy jego historie miłosne. Marek Włodarczyk ma już za sobą jedno małżeństwo, a także wieloletni związek, który zakończył się tragicznie. Znalazł szczęście u boku młodszej partnerki i być może ponownie stanie na ślubnym kobiercu.

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się za sprawą filmu "Wesela nie będzie". Po zaproszeniu niemieckiego operatora do pracy w Berlinie Marek Włodarczyk zdecydował się na emigrację. Do kraju wrócił w 2004 roku, aby wystąpić w serialu "Kryminalni", gdzie wcielił się w komisarza Adama Zawadę. To właśnie ta produkcja przyniosła artyście ogromną sławę. Widzowie znają go także z komedii "Kac Wawa" i "Los numeros" oraz serialu "BrzydUla". 

W życiu zawodowym odniósł niemały sukces, jednak w życiu prywatnym aktor ma za sobą dwa nieudane poważne związki. Włodarczyk nigdy nie ukrywał, że podobał się kobietom, o czym wspomniał w jednym z wywiadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsza żona i nowe miłości

Jego pierwszą, i jak dotąd jedyną żoną była Grażyna Dyląg, którą poznał na emigracji. W 1987 roku na świat przyszedł ich syn Patryk. Związek niestety nie przetrwał próby czasu. Para postanowiła się rozwieść, co wstrząsnęło aktorem.

- Przypłaciłem rozwód chorobą psychosomatyczną. Wydawało mi się, że umieram. Wylądowałem na pogotowiu z ciśnieniem 210/120 - cytował aktora tygodnik "Na żywo".

Na początku lat 90. Marek Włodarczyk związał się z niemiecką aktorką Karen Friesicke. Para doczekała się dwóch synów Vincenta i Simona. Ukochana Włodarczyka przez lata zmagała się z depresją, a w 2015 roku popełniła samobójstwo. W niezwykle bolesnym czasie aktor mógł liczyć na wsparcie młodszej znajomej, Sandry Kościelniak. 23-letnia wówczas studentka prawa pomagała Włodarczykowi, jak tylko mogła. Wkrótce ich relacja przerodziła się w coś więcej niż tylko przyjaźń.

Marek Włodarczyk z Sandrą Kościelniak
Marek Włodarczyk z Sandrą Kościelniak© AKPA | AKPA

Partnerka Marka Włodarczyka jest od niego młodsza o 38 lat

Aktor poznał Sandrę Kościelniak w 2012 roku. Wkrótce młoda studentka postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Przez ostatnie lata zagrała m.in. w "Brzyduli 2", "M jak miłość", "Śladzie", a także w filmie "Miłość na cztery łapy".

Pięć lat później, w 2017 roku w mediach pojawiła się informacja o zaręczynach aktora i młodszej o 38 lat partnerki. Na Instagram Marka Włodarczyka trafiła wymowna fotografia przedstawiająca kobiecą dłoń z drogocennym pierścionkiem.

- Było słowo wstępne - powiedział aktor w tygodniku "Na Żywo".

Od tego czasu matrymonialny status aktora się nie zmienił, jednak w "Twoim Imperium' stwierdził, że "chciałby doczekać się jeszcze paru wnuków i żeby zdrowie jak najdłużej dopisywało".

- Mam już swoje lata i powoli zaczynam się zastanawiać, jak długo jeszcze będę aktywny - dodał.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta