Trwa ładowanie...
de2pdgb

Koniec z ograniczeniem liczby wiernych w kościołach. Piotr Żyłka skomentował decyzję premiera

"Od najbliższej niedzieli nie będzie już limitów wiernych w kościołach" – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej. Piotr Żyłka, redaktor naczelny DEON.pl i autor książek, skomentował, co sądzi o decyzji rządu.
Share
Piotr Żyłka jest autorem książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani"
Piotr Żyłka jest autorem książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani" Źródło: Pixabay
de2pdgb

Premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie Piotr Gliński Łukasz Szumowski ogłosili kolejny, IV etap odmrażania gospodarki. Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Brak limitu osób w kościołach. Piotr Żyłka komentuje

Do decyzji rządu odniósł się Piotr Żyłka, który uważa, że będzie to wielki test odpowiedzialności dla duchowieństwa i osób świeckich. "Już czytam wypowiedzi księży cieszących się, że np. będzie można zrobić procesje na Boże Ciało. Rozumiem radość, ale ogromnie ważne będzie, żeby Kościół dawał przykład i sumiennie pilnował zasad zachowywania bezpieczeństwa" – napisał Żyłka w mediach społecznościowych.

de2pdgb

Redaktor naczelny DEON.pl ma wątpliwości, czy wierni zdadzą test. W dalszej części wpisu przywołuje sytuację, której był świadkiem podczas ostatniej mszy św. "Ksiądz mówił, że pandemia jest antyewangelicznym wymysłem. A Komunia była rozdawana w jednym rzędzie na zmianę, na rękę i do ust. Chcę wierzyć, że to odosobniony przykład skrajnej nieodpowiedzialności" – opisuje swoje obawy Żyłka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de2pdgb

Podziel się opinią

Share
de2pdgb
de2pdgb