Trwa ładowanie...
da0fuvq

Bracia dominikanie z pomocą w DPS w Bochni. Piotr Żyłka im dziękuje

Sześciu braci dominikanów rozpoczęło wolontariat w bocheńskim DPS. "Głosicie dziś najlepszą homilię. Z zasłoniętymi twarzami, bez otwierania ust. Waszą odwagą i rękami gotowymi do prostej miłości" - napisał Piotr Żyłka, redaktor naczelny DEON.pl i autor książek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Żyłka jest autorem książki  "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani"
Piotr Żyłka jest autorem książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani" (East News)
da0fuvq

Do Bochni wyjechało sześciu braci - pięciu z klasztoru w Krakowie i jeden z klasztoru w Korbielowie. Zastąpili oni siostry ze Zgromadzenia św. Dominika, które po trzech tygodniach udały się na kwarantannę. Obok tej sytuacji nie przeszedł obojętnie Piotr Żyłka, który jest autorem m.in. wywiadu-rzeki z ks. Kaczkowskim, "Życie na pełnej petardzie".

Piotr Żyłka o dominikanach

Żyłka w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie dominikanów i okrasił je obszernym opisem. "Tak wyglądają dominikanie, którzy w tym tygodniu zastąpili na posterunku siostry dominikanki w DPS w Bochni. Kilku z nich znam osobiście. Teraz to oni będą służyć mieszkańcom tego domu. Bracia dominikanie przez cały okres formacji są przygotowywani do głoszenia Słowa. Taki ich charyzmat. Mają być dobrymi kaznodziejami" - rozpoczyna swój wpis.

da0fuvq

W dalszej części zauważa, że takie działania są potrzebne. Podkreśla, że obecnie z ambon kościelnych często płynnie przekaz polityczny, a nie homilia. "Wystarczająco dużo mamy przecież takich wywodów płynących z kościelnych ambon, po których wysłuchaniu nie wiesz czy może przez przypadek zamiast do kościoła nie przyszedłeś na wiec polityczny albo na jakieś dziwne spotkanie, na którym zamiast Dobrej Nowiny głosi się złą nowinę" - stwierdza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da0fuvq

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

da0fuvq

Podziel się opinią

Share
da0fuvq
da0fuvq