Nałóż domową pastę. Kuchenka ceramiczna będzie jak nowa
07.03.2024 13:54, aktual.: 07.03.2024 19:20
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Szybko się nagrzewa, przy czym traci znacznie mniej energii w procesie przewodzenia ciepła. Jednak czyszczenie kuchenki ceramicznej może być kłopotliwe. Sprawdzi się jeden środek, z którego stworzysz domową pastę.
Miłośnicy kulinarnych eksperymentów chwalą sobie płyty ceramiczne ze względu na łatwość w utrzymaniu ich w czystości. W tej kwestii mają rację, jednak, aby zachować błysk i estetyczny wygląd, należy przywyknąć do pewnej rutyny - warto przecierać płytę po każdym użyciu. Dlaczego?
Nawet odrobina osolonej wody, która na nią skapnie, może spowodować powstanie widocznych plam. Dlatego warto mieć pod ręką ściereczkę z mikrofibry. Jeśli zadbamy o to, aby była lekko zwilżona i szybko przetrzemy nią płytę po każdym gotowaniu, kuchenka będzie nieskazitelnie czysta i gładka jak zwierciadło. Co jednak zrobić, gdy zaschnięte resztki jedzenia nie chcą zniknąć z jej powierzchni?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak czyścić płytę ceramiczną?
Jeśli płyta ceramiczna straciła blask, warto spróbować domowych sposobów, które przywrócą jej pierwotny wygląd. Za pomocą prostego i ekologicznego triku skutecznie pozbędziesz się zabrudzeń i plam na powierzchni kuchenki.
Kluczem do sukcesu jest ocet spirytusowy, który należy wlać do butelki ze spryskiwaczem. Warto również dodać kilka kropel soku z cytryny i skórki owoców cytrusowych, aby zwiększyć skuteczność roztworu. Taki dodatek pomoże zneutralizować intensywny zapach octu, ale też wzmocni jego działanie. Jeśli jednak jesteś bardzo wrażliwa na silne zapachy, warto rozważyć dodanie olejków eterycznych, które są dostępne w każdej aptece.
Twarde przypalenia na płycie ceramicznej
Proces pozbycia się starszych przypaleń wymaga wykonania kilku dodatkowych działań. Na początku zaleca się zmiękczenie zabrudzeń za pomocą wody: najlepiej jest namoczyć ściereczkę lub papierowy ręcznik i przyłożyć materiał do miejsc z zabrudzeniami.
Następnie skorzystaj z domowego środka czystości, jakim jest soda oczyszczona. Do niej należy dodać odrobinę wody, a powstałą mieszaninę nałożyć na konkretne miejsca i pozostawić na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie za pomocą wilgotnej gąbki przetrzyj miejsca z przypalonymi resztkami, a nadmiar zbierz za pomocą papierowego ręcznika.
Czytaj także: Wysyp na dno. Fetor z kosza ulotni się na zawsze
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.