Blisko ludziKrólowa Elżbieta II zajmie się łagodzeniem konfliktu po wywiadzie Sussexów. Dała wskazówki personelowi pałacowemu

Królowa Elżbieta II zajmie się łagodzeniem konfliktu po wywiadzie Sussexów. Dała wskazówki personelowi pałacowemu

Konflikt w rodzinie królewskiej
Konflikt w rodzinie królewskiej
Źródło zdjęć: © Getty Images
11.03.2021 08:45

Jak podaje brytyjska prasa, królowa osobiście skontaktuje się z księciem Harrym, aby przeprowadzić rozmowy pokojowe. Do personelu pałacowego wystosowała zaś notatkę służbową. Zaleca w niej, aby milczeć na tematy związane z jej wnukiem i jego żoną mieszkającymi obecnie w Kalifornii.

"Daily Mail" informuje, że królowa Elżbieta II osobiście porozmawia ze swoim wnukiem, księciem Harrym. Chce omówić wywiad jego i jego żony, który wstrząsnął Wielką Brytanią i rozpalił do czerwoności świat. Celem tej rozmowy ma być złagodzenie nastrojów i wyjaśnienie newralgicznych kwestii.

Seria zarzutów

Komentatorzy oceniający wywiad księżnej pary są podzieleni. Jedni bronią Sussexów, inni mocno uderzają w nich i podważają prawdomówność. Po stronie Meghan zdecydowanie stanęli jej przyjaciele. Przychylna jest jej też amerykańska prasa, czego nie można powiedzieć o brytyjskiej.

Jak się okazuje, wywiad mocno poruszył samą królową, o której Meghan i Harry nie powiedzieli złego słowa. Starali się wręcz podkreślić jej dobroć, troskę i otwartość. Mimo tego, w pewnym momencie podjęli decyzję o opuszczeniu Wysp Brytyjskich i wyjeździe do Kanady.

Czas na interwencję

Urażeni wywiadem zdecydowanie są książę Walii i książę Cambridge. Harry powiedział o bracie, że jest między nimi przepaść. Z kolei Meghan wyjawiła, że to przez Kate płakała przed ślubem. Kobiety miały się posprzeczać podczas przymiarek sukien dla druhen.

Ojciec zaszedł za skórę Harry'emu ponieważ nie odbierał od niego telefonów. Royalsi oskarżyli też anonimowego członka rodziny o rasizm. Osoba ta miała martwić się o kolor skóry Archiego. Te i wiele innych kwestii zadecydowały o opuszczeniu przez Meghan i Harry'ego Wielkiej Brytanii.

Teraz królowa wyciągnie rękę do Harry'ego i postara się z nim porozmawiać o trwającym konflikcie. Jak podaje "Daily Mail", dworzanie mają nadzieję i wierzą, że podejście królowej pomoże "odtruć" tak niestabilną sytuację.

Źródło artykułu:WP Kobieta